Pečių kapsulitas – kas tai ir kaip gydyti?

Pečių kapsulitas – kas tai ir kaip gydyti?

Pečių kapsulitas yra būklė, dažnai diagnozuojama, kai žmogus patiria nuolatinį pečių sustingimą ir skausmą, kuris trunka mažiausiai kelias savaites. Labiausiai tikėtina, kad jis išsivystys, kai aplink petį sustiprėja uždegimas dėl peties nejudrumo arba problemų, susijusių su normaliu peties tempimu ir lankstymu.

Tai dažniausiai atsitinka, kai kas nors atsigauna po traumos. Ši būklė kartais diagnozuojama, kai kas nors nešioja gipsą, gyja po operacijos, serga artritu arba dėl kitos priežasties, pavyzdžiui, dėl sėslaus gyvenimo būdo, patiria ribotą judesių amplitudę.

Ankstyvas pečių kapsulito gydymas tiksliniais pečių pratimais, tempimais ir natūraliomis priešuždegiminėmis priemonėmis gali padėti kontroliuoti simptomus ir užkirsti kelią stiprėjančiam skausmui.

Dažniausi simptomai yra šie:

  • sustingimas pečių srityje ir aplink juos,
  • ribotas judesių diapazonas,
  • sunku judėti ir įprastai naudotis pečiais ar rankomis.

pečių kapsulitas motyvuoti atletai

Pečių kapsulitas ir natūralūs gydymo būdai

1. Įkaitinkite ir ištempkite petį
Prieš pradėdami pratimus turint šią diagnozę, būtinai sušildykite petį, kad padidintumėte kraujo apytaką į pažeistą vietą ir išvengtumėte tolesnių traumų. Gydant pečius labai svarbu kantrybė, todėl skirkite sau laiko sveikti ir lėtai progresuoti. Tikslas yra švelniai, saugiai ir palaipsniui vėl pajudinti pečius, tačiau kartais tai gali užtrukti mėnesius, todėl neskubėkite.

Kai kurie iš efektyviausių būdų ištempti ir sušildyti petį yra kaitinimas 10–15 minučių, šiltas dušas arba vonia ir, jei įmanoma, švelniai judinti petį mažais, sukamaisiais judesiais.

2. Fizinė terapija
Nors šie pratimai yra pakankamai nesudėtingi, jei skausmas tęsiasi ir tampa sunku normaliai judėti ar dirbti, kreipkitės į kineziterapeutą arba tiesiog užsisakykite jo konsultaciją mano svetainėje. Kineziterapeutas gali paskirti konkrečius pratimus ir tempimus, kad pagerintų jūsų judesių diapazoną, jėgą ir lankstumą. Kai kuriems žmonėms, norint įveikti šią diagnozę, reikia 4–12 savaičių fizinės terapijos, o tada judesių amplitudė paprastai grįžta į normalią.

3. Skausmo malšinimas
Pabandykite naudoti pipirmėčių aliejų ant pažeisto peties, kad pagerintumėte kraujotaką, sumažintumėte uždegimą ir sumažintumėte skausmą. Masažo terapija, fizinė terapija, magnio kremas ir akupunktūra taip pat gali padėti kontroliuoti patinimą ir pagerinti judesių diapazoną.

Stenkitės vengti vaistų jei tik tai yra įmanoma – griebtis jų visąlaik spėsite.

4. Uždegimo mažinimas ir komplikacijų prevencija
Norėdami padėti kontroliuoti uždegimą ilgą laiką ir išvengti traumų pasikartojimo, sutelkite dėmesį į gydomąją dietą bei vartokite priešuždegiminius papildus, kurie padeda pagerinti sveikimą. Priešuždegiminiai papildai ir žolelės yra: ciberžolė, omega-3 riebalų rūgštys, magnis ir CoQ10. Sveika ir subalansuota mityba padės išvengti pasikartojančio uždegimo

Išlikti aktyviam: mankštinkitės po gydymo

Po kelių savaičių ar mėnesių tempimo ir mankštos sustingusio peties, greičiausiai galėsite grįžti prie fizinio aktyvumo. Visada verta pasitarti su gydytoju prieš atnaujinant sportą. Net ir grįžus prie įprastos veiklos, būtinai stebėkite simptomus ir skausmą. Kad gautumėte kuo daugiau naudos iš mankštos, visada būtinai apšilkite prieš ją, o jei pastebėsite, kad pečių skausmas atsinaujina, sumažinkite treniruotės intensyvumą.

Sustingę ar skausmigni pečiai gali atgrasyti jus nuo pratimų, sporto ar mėgstamų pomėgių, tačiau atminkite, kad sėslus gyvenimo būdas ir rankų imobilizavimas yra viena iš pagrindinių pečių kapsulito priežasčių. Reguliarus sportas ar mankšta, iš tikrųjų, padeda išlaikyti jūsų sąnarius elastingus ir apsaugo nuo traumų. Pratimai turi natūralų „tepamąjį“ poveikį sąnariams ir audiniams, taip pat, perneša limfinės sistemos skystį per kūną ir stiprina imuninę funkciją.

Bendrinti šį įrašą