Vegetariška mityba. Ką reikia žinoti + greiti receptų pasiūlymai

Vegetariška mityba. Ką reikia žinoti + greiti receptų pasiūlymai

Šis straipsnis, tai trumpas įvadas, kas yra vegetariška mityba ir į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei norite jos laikytis.

Tapimas vegetaru gali būti „skanus pasirinkimas”
Tapti vegetaru gali būti skanu. Galite rinktis iš visų vaisių, daržovių, pupelių ir nesmulkintų grūdų. Įvairovė begalinė. Maistas tikrai nenusibos ir nesvarbu, ar pasirinksite taip maitintis visą laiką, ar į savo savaitę įtrauksite kai kuriuos vegetariškus patiekalus. Jei visgi Jums sunku suderinti ingridientus, visąlaik padėsiu.

Kaip toli norite eiti?
Kai valgote vegetarišką maistą, nevalgote mėsos, paukštienos ar žuvies, bet galite valgyti kiaušinius ar pieno produktus. Jei visgi nuspręsite tapti veganais, tuomet bus dar sunkiau surinkti reikiamas naudingas medžiagas, vitaminus ir mineralus. Dažnu atveju, bent jau pradžioje, reikalinga mitybos specialisto konsultacija, aptarimas ir planas. Taip greičiau išmoksite, kaip surinkti visą reikiamą dienos naudingų ir reikiamų medžiagų kiekį

Pasirinkite savo baltymus
Visus reikalingus baltymus galite gauti iš augalinio maisto. Tiesiog įsitikinkite, kad suvalgote pakankamai įvairiausių riešutų, sėklų, ankštinių augalų ir grūdų. Juodosios pupelės ir ryžiai su salotomis yra vienas vegetariško patiekalo pavyzdžių, kuris suteiks jums tikrai daug reikiamų medžiagų.

Pakoreguokite savo mėgstamus receptus
Jei buvote įpratę valgyti patiekalus su mėsa ir norite išbandyti vegetarišką mitybą, galite pasigesti savo pamėgtų patiekalų. Tačiau nereiktų pamiršti, kad tie patys patiekalai , kuriuos valgėte su mėsa, gali būti pritaikyti veganiškai mitybai. Pavyzdžiui, vietoj maltos jautienos galite gaminti lazaniją su špinatais ar tofu.

vegetariska mityba. receptai

Keli greiti receptų patarimai

  • Pasigaminkite vegetariškų įdarytų paprikų
    Įdarykite paprikas ryžių ir daržovių mišiniu. Vietoj maltos jautienos dėkite pupeles arba grybus.
  • Vegetariškas omletas
    Kiaušiniai yra geras baltymų šaltinis. Omlete nesunku kumpį ir sūrį pakeisti daržovėmis. Išbandykite morkas, grybus ir špinatus.
  • Vištieną su parmezanu pakeiskite į baklažanus
    Jei esate įpratę valgyti vištieną su parmezano sūriu, vietoj vištienos, naudokite plonus baklažano griežinėlius. Jei norite apriboti ir pieno produktus, vietoj parmezano galite naudoti sojos sūrio pakaitalą.
  • Pakeiskite savo čili troškinį
    Kai trokštate šilto, aštraus dubenėlio čili, gaminkite jį su pupelėmis arba tofu. Jūs gausite nuostabų čilį troškinio skonį tik be mėsos.
  • Iškepkite Portobello mėsainį
    Mėgstate mėsainius? Nebėda. Ant grotelių keptas portobello grybas ant nesmulkintų kviečių bandelės gali būti puikus įprasto mėsainio pakaitalas. Ant viršaus uždėkite salotų, pomidorų ar sūrio.

Naudokite soją ir jos produktus

Sojos produktai yra universalus baltymų šaltinis. Jie puikiai tinka kaip mėsos pakaitalas. Šiandien rinkoje yra daugybė kitų sojų maisto produktų – sojos dešrelės, sūris ar kepsneliai. Nepamirškime ir sojos pupelių.

Gaukite naudos sveikatai

Nesvarbu, kodėl norite išbandyti vegetarišką mitybą, bet štai keli dalykai vertėtų išbandyti. Kadangi vegetariškoje mityboje yra mažiau gyvulinių produktų arba jų nėra, suvartojate mažiau sočiųjų riebalų bei cholesterolio. Daugelis tyrimų parodė, kad vegetarai rečiau serga tam tikromis ligomis, tokiomis kaip širdies ligos ir 2 tipo diabetas. Vegetariškoje mityboje gausu vaisių ir daržovių, iš kurių gaunate daug antioksidantų, tokių kaip liuteinas brokoliuose ir likopenas pomidoruose.

Gaukite reikalingų maistinių medžiagų

Jei laikotės vegetariškos mitybos, įsitikinkite, kad gaunate pakankamai geležies, vitamino B12, cinko, kalcio ir vitamino D. Mitybos specialistas ir subalansuoti mitybos planai vegetarams gali tai užtikrinti.

vegetariška mityba

Ar vegetariška dieta tinka vaikams?

Vegetariška dieta gali būti naudinga ir sveika vaikams. Tiesiog įsitikinkite, kad vaikai gauna pakankamai riebalų, kad patenkintų savo poreikius. Riešutai ar riešutų sviestas, avokadas, pieno produktai ir kiaušiniai yra geri šaltiniai. Jei abejojate, kreipkitės į mane. Padėsiu 🙂

Bendrinti šį įrašą