Viskas apie pasipriešinimo gumas

Viskas apie pasipriešinimo gumas

Karantinas privertė daugelį mūsų pradėti arba perkelti sportą į namus. Suprantama, kad tik savo kūno svorio treniruotis arba nepakanka, arba labai nuobodu, todėl ieškome  papildomų priemonių su kuriomis galėtume treniruoti savo kūno raumenis. Viena iš efektyviausių priemonių yra pasipriešinimo gumos ir būtent apie jas, ir jų skirtumus, šiandien pakalbėsime.Jeigu nusprendėte sportuoti namuose, tuomet atlikti tam tikrus pratimus palengvins jėgos gumos, kurios suteikia pasipriešinimo raumenims, taip priversdamos juos dirbti sunkiau nei įprastai. Šios gumos būna įvairių pasipriešinimų: nuo lengviausio iki labai sunkaus, trumpos ir ilgos, su rankenomis ir žiedinės. Pasirinkimas didžiulis, tad kaip atsirinkti tinkamas sau?

Trumpos žiedinės gumos

Tokių gumų yra skirtingų tipų: guminių arba medvilninių. Vėliau galima rasti siaurų, plačių arba labai plonų, bet pagrinde šių gumų tikslas buvo padėti treniruoti vidinius raumenis po traumų kartu su fizioterapeutais arba kineziterapeutais. Atliekant daug pakartojimų su mažo pasipriešinimo guma, Jūs stipriai aktyvuojant vidinius raumenis, kurie atlieka begalės stabilizavimo funkcijų padedant išvengti judesio ir raumenų disbalansų. Vėliau atletai suprato, kad su šiomis gumomis, parinkus tinkamą pasipriešinimą, galima raumenis ne tik stabilizuoti, bet sėkmingai treniruoti, ypač naujokams arba merginoms, kurioms didesnis tikslas yra mankšta, raumens tonusas, o ne jų apimtys.

Medvilninės pasipriešinimo juostos yra skirtos treniruoti apatinei kūno daliai. Jos būna dažniausiai plačios, 3 skirtingų pasipriešinimų. Jas galima naudoti, kaip įrankį treniruoti sėdmenų, šlaunų, pritraukiamųjų ir kt. raumenis. Jeigu parinkus tinkamą pasipriešinimą ir pratimus, tuomet su šiomis gumomis galima sulaukti puikių rezultatų. Tuo tarpu atletai šią medvilnines gumas, ir būtent jas, gali naudoti, kaip pagalbinę priemonę atliekant pratimus su svoriais: pritūpimus, sėdmens kėlimą su štanga ar mirties trauką. Būtent viena didžiausių problemų būna, jog atliekant sunkius pratimus keliai keliauja į vidinę pusę, kas gali pakenkti ir traumuoti. Naudojant plačias medvilnines gumas, Jūs priversite dirbti savo raumenis taip, kad viso pratimo metu keliai būtų laikomi į išorę ir laikui bėgant vidiniai raumenys, kurie yra už tai atsakingi, bus stipresni ri tūpiant be gumų, Jūs pamatysite didelį pagerėjimą. Žiedinės elastinės gumos yra skirtos treniruoti ne tik apatinei kūno daliai, tačiau ir visam kūnui. Kaip ir minėjau pradžioje, kad šios gumos buvo sukurto reabilitacijai, todėl jas intensyviai naudoja po pečių, alkūnių, kelių traumų ar operacijų. Tačiau iš didelio noro gerinti savo treniruotes atletai jas pritaikė, kaip sporto įrankį ir labiausiai jis paplito tarp moteriškos giminės, nes atliekant tinkamus pratimus tikrai galima pravesti ypatingai gerą treniruotę.

Jūs galite rasti labai skirtingų žiedinių gumų: siaurų, plonų, plačių ir visada kils klausimas, kuri tinkamiausia sportuoti namuose. Deja, čia vienareikšmiško atsakymo nėra, tačiau viena žinoma, kad jos visos atlieka tokią pat funkciją. Vienintelis skirtumas, kuris turėtų Jums būti aktualus, tai pasipriešinimo poreikis (kiek gumų sudaro komplektą) ir plotis (kuri Jums patogiausia).

Renkantis rinkinį svarbu suprasti, kad mūsų raumenys yra labai skirtingi ir tai kas tiks rankoms, kojų raumenims bus per silpna, o tai kas tiks pečiams rankoms bus per lengva. Todėl geriausia rinktis tą rinkinį, kuriame būtų daugiausiai pasipriešinimo variantų.

Plotis išties didelio skirtumo tarp treniruočių kokybės nesudaro, tačiau tai gali būtų aktualu dėl patogumo. Jeigu sportuojate trumpos rankovėmis ir šortais bei gumas dėsite ant nuogo kūno, tuomet plačios turėtų būti patogesnės, nes ne taip stipriai pjaus odą, bet vėl gi tai galioja ne visiems. Čia reiktų mėginti ir žiūrėti, kas Jums atrodo tinkamiausia.

Ilgos pasipriešinimo gumos

Pereiname prie rimtesnio gumų arsenalo su kuriuo galime atlikti beveik svoriams atitinkančias treniruotes. Jeigu salėje atliekate vertikalias traukas nugarai, štangos stūmimą į viršų, rankų lenkimus su hanteliais ir t.t., tai šiuo atveju visus šiuos pratimus galite lengvai atlikti su ilgomis pasipriešinimo gumomis. Jėgos pasipriešinimo gumos būna dviejų tipų: su rankenomis ir žiedinės. Jeigu Jūsų tikslas gumas naudoti tik izoliaciniams pratimams, kuriose viskas atliekama gumų kraštus laikant rankose (rankenose), tai vienareikšmiškai tai geriausias pasirinkimas. Bet jeigu Jūs galvojate gumas naudoti plačiau ir turite treniruočių narvą ar skersinį, tuomet žiedinės gumos būtų pravartesnės, nes tokiu atveju galėsite atlikti kur kas daugiau pratimų, tokių kaip kojų lenkimai, tiesimai, sėdmens kėlimai, štangos trauka su gumos pasipriešinimų ir daugiau. Be to, lygiai taip pat atliksite ir tuos pačius pratimus, ką atliktumėte su gumomis turinčias rankenas.

Gumų su rankenomis trūkumas toks, kad jos nėra ilgalaikės, nes tvirtinimo taškai ties rankenomis greitai dėvisi ir laisvėja, todėl gali ilgainiui nutrūkti, tačiau tai parodo ir pati kaina, nes šie rinkiniai dažniausiai būna kelis kartus pigesni nei ilgaamžių žiedinių gumų.

Jeigu nuspręsite įsigyti žiedinės ilgas gumas, tokiu atveju pradėčiau nuo pačio lengviausio ir vidutinio pasipriešinimo ir keliaučiau aukštyn pagal poreikį bei pagalvočiau apie šių gumų pirkimą poromis, pvz.: dvi raudonos, dvi mėlynos.

Jėgos gumų programa namuose

Pasidalinsime su Jumis pavyzdinę viso kūno namų treniruote namuose, kurią galėsite atlikti 3-4 kartus savaitėje naudodami pasipriešinimo gumas.

  1. Pritūpimai su ilga žiedine guma – 5 x 20
  2. Ėjimas į priekį išvedus kelius su trumpa medvilnine guma – 4 x 40 žingsnių
  3. Spaudimas su ilga žiedine ar rankenomis guma krūtinei – 4 x 20
  4. Vertikali trauka nugarai su ilga guma – 4 x 15
  5. Horizontali trauka su ilga guma – 4 x 25
  6. Stūmimas su ilga guma pečiams į viršų – 3 x 15
  7. Rankų lenkimai ir tiesimai su trumpomis gumomis supersetu – 2*20/20

Bendrinti šį įrašą