7 simptomai rodantys uždegimą

7 simptomai rodantys uždegimą

Ar pagalvojote ką bendro turi nuolatiniai galvos skausmai, dantenų ligos, miego sutrikimai, sąnarių skausmai ir kiti su sveikata susiję simptomai? Visų jų pagrindinė priežastis yra lėtinis uždegimas.

Kad ir kaip keistai pasirodytų, bet uždegimas ne visalaik yra blogai. Na tarkim, kai užsigaunat ir pasimato patinimas arba kai pasigaunat nedidelį virusiuką. Uždegimas parodo, kad jūsų kūnas kovoja, tam, kad pasijustumėte geriau. Jei susirgote ir jums pakilo nedidelė temperatūra, tai tik įrodymas, kad jūsų kūnas kovoja su virusu.

Tikroji bėda prasideda, kai uždegimas tampa lėtinis. Kai taip atsitinka, jūsų imuninė sistema pradeda kovoti su savo ląstelėmis, o tai daro žalingą poveikį jūsų sveikatai.

Jei jaučiate vieną ar kai kuriuos iš žemiau išvardintų 7 simptomų, jų ignoruoti nereikėtų, nes tai gali signalizuoti jums apie lėtinį uždegimą

7 simptomai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Galvos skausmas ir migrena
Jei pastebite, kad galva nuolat pulsuoja, priežastis gali būti uždegimas. Migrena ir dažni galvos skausmai yra ne tik ypač skausmingi, bet ir gali būti rimtesnių ligų pirmtakai. Magnis vaidina milžinišką vaidmenį palaikant tinkamą mūsų kūno funkcionavimą ir jo trūkumas gali sukelti galvos skausmą. Magnio papildo vartojimas gali padėti išvengti pasikartojančių skausmų ir sumažinti simptomus. Tačiau, jei galvos skausmai vis pasikartoja ir/ar tai kamuoja jus kasdien – pasirodykite gydytojui.

2. Dantų ir dantenų sveikata, blogas burnos kvapas ir dantenų uždegimas
Nuolat kamuoja blogas dantų kvapas, o gal dantenos patinsta ar nuolatos kraujuoja ir skauda? Gali būti kaltas uždegimas. Taip nutinka, kai bakterinės infekcijos išauga į uždegimą, o tada, bičiuli, laikykis. Tinkama burnos higiena yra raktas į sveikas dantenas, malonų burnos kvapą ir sveikus dantis.

7 simptomai, kad jums uždegimas

3. Žarnyno ligos, pastovus pilvo pūtimas, viduriavimas ar skrandžio skausmas
Žarnyno ligos ir jo sutrikimai yra labai dažnai pasitaikantys simptomai, o daugumos jų priežastys yra uždegimas. Deja, šios rūšies simptomai vis dažniau pasitaiko ir visuomenėje. Kalti tokie dalykai kaip konservantai maisto produktuose, toksinų perteklius ir negera mityba. Susitvarkykite savo mitybą ir tai tikrai padės išvengti nepageidaujamų simptomų.

4. Nuotaikos svyravimai ir nerimas
Galbūt pastaruoju metu jaučiate nerimą ar nuotaikos sutrikimus? Nors tai gali jus ir nustebinti, tačiau tyrimai rodo, kad uždegiminiai citokinai arba ląstelių išskiriami baltymai gali paskatinti į depresiją panašų elgesį. Stenkitės išmokti atsipalaiduoti, o daugumai žmonių padeda sportas. Sporto metu išsiskiria laimės andorfinas ir jūs jaučiatės geriau. Mityba irgi svarbu, nes įtraukus į ja daugiau vitamino B-12 ir omega-3, paskatinsit organizmą kovoti su depresija ir nerimu.

5. Miego sutrikimai

Jei blogai miegate, dažnai prabundate ar sunkiai užmiegate, tai gali būti ženklas, kad jūsų organizme kažkas ne taip. O dažnai neišsimiegant galit paskatinti didesnį nerimą ar depresijos simptomus. Darbe bus sunku susikaupti, kamuos galvos skausmai, o galiausiai nusilps imunitetas. Tinkamos kambario temperatūros nustatymas, eterinių aliejų naudojimas ir kofeino ribojimas, gali padėti susitvarkyti miegą.

6. Nuovargis
Nė viena kūno dalis nėra apsaugota nuo uždegimo. Kitų kūno sričių uždegimas gali paveikti jus ir jūsų energijos lygį. Vienas tyrimas parodė, kad pelėms, kurių kepenyse buvo uždegimas, atsirado elgesio pokyčių, tokių kaip nuovargis. Kito tyrimo rezultatai parodė, kad žarnyno uždegimas taip pat buvo susijęs su lėtinio nuovargio sindromu.

7. Artritas ir skausmingi sąnariai
Tiek uždegiminis artritas tiek sąnarių skausmas gali būti siejamas su sąnarių uždegimu. Turint lėtinius sąnarių uždegimus, ateitis gali būti nelabai linksma. Su subalansuota mityba padidinę kalio ir natrio kiekį, galite atgaivinti kūno ląsteles ir pašalinti toksinus.

Prisiminkite, kad jūsų kūnas yra geriausias indikatorius rodantis jums, ar viskas yra gerai. Jei jaučiate vienokius ar kitokius simptomus – nekentėkite. 

Bendrinti šį įrašą