Kokia yra masažinio volo nauda?

Kokia yra masažinio volo nauda?

Naudojant masažinį volą yra atliekama savi-miofascialinis (raumenų, jungiamųjų audinių atpalaidavimas) masažas. Tai yra tikrai puiki priemonė tiems, kurie kovoja su lėtiniu skausmu, ar stengiasi atpalaiduoti įsitempusius raumenis po praeitos treniruotės ir tai nori padaryti namų sąlygomis. Visgi kokia yra masažinio volo nauda? Ar verta gaišti laiką masažuojantis?

Masažinis volas sumažina raumenų skausmą:

Nedidelis mokslinis tyrimas buvo atliktas su 8 tiriamaisiais sportininkais gavo teigiamus rezultatus raumenų atsigavimo faktoriui naudojant masažinį volą. Moksliniame tyrime, tiriamieji 20 minučių volavosi iškart po treniruotės, šie žmonės, kurie volavosi pastebėjo mažesnį raumenų skausmą, negu tie kurie nenaudojo masažinio volo. Šie sportininkai taip pat atliko pratimus kur kas lengviau, nei tie, kurie nenaudojo masažinio volo. Tačiau reiktų didesnio mąsto mokslinių darbų tam, jog moksliškai būtų galima patvirtinti, jog masažinis volas padeda greičiau atsigauti po treniruotės. Apačioje nurodome kokie buvo atliekami savi masažo pratimai:

Masažinis volas pagerina judesių amplitudę:

Buvo atliktas mokslinis tyrimas su 11 tiriamųjų. Tiriamieji kombinavo statinius tempimo pratimus kartu su masažiniu volu. Tai parodė teigiamus rezultatus amplitudės padidėjimui. Kartais masažinis volas pagerina net judesių amplitudę, kas yra ypač naudinga prieš treniruotę. Nebijokite masažavimo volą įtraukti tiek į treniruotės apšilimą, tiek į užbaigimo fazę, nesvarbu kokia buvo treniruotė – bėgimas ar svorių kilnojimas. Tačiau vėlgi, tai gali būti trumpas poveikis, ir amplitudė padidės tik trumpam laikui, norint sužinoti kokio masinio efektingumo tai turi, reikia atlikti daugiau mokslinių darbų.

Mažina fibromialgijos simptomus:

Viename moksliniame tyrime, buvo tiriami 66 saugę žmonės, kurie sirgo fibromialgija. Tai buvo ganėtinai ilgas tyrimas, kadangi tiriamiesiems, buvo liepta voluotis 20 savaičių, ir tik po jų buvo imami duomenys ir surinkti duomenys parodė, jog volavimas statistiškai sumažino raumenų skausmą, pagerino tiriamųjų gyvenimo kokybės rodiklius, taip pat šiems tiriamiesiems padidėjo judesių amplitudė. Šis tyrimas tikrai davė nemažai naudos, tačiau reikia atlikti tolimesnius tyrimus, tam, kad patvirtinti masažinio volo efektingumą fibromialgijos simptomų mažinimui.

Masažinis volas sumažina streso lygį:

Dauguma žmonių asocijuoja volavimąsi su „relaxu”, kadangi nors ir skauda masažuoti kai kurias raumenines skaidulas, jas išmasažavus palengvėja prieš tai buvęs raumenų sunkumas, tuo pačiu atsipalaiduoja mūsų centrinė nervų sistema, kuri taip įnirtingai laikė mūsų raumenis įtemptus.

Visgi nors ir nėra daug mokslinių tyrimų patvirtininačių masažinio volo naudą, tačiau praktiškai žiūrint tai yra ganėtinai neblogas įrankis tiek apšilimui ir treniruotės užbaigimui. Ilgalaikio efekto tai nesukuria, tačiau kiekvienas žmogus yra individualus ir kalbant apie raumenines skaidulas, jungiamuosius audinius, CNS atsaką, tai tam tikrų stimuliacijų efektas visiems būna skirtingas. Siūlome išbandyti, patirti tai savo kailiu ir taip galbūt papildyti savo treniruočių programą.

Bendrinti šį įrašą