Patarimai, kaip nenuklysti laikantis sveikos mitybos

Patarimai, kaip nenuklysti laikantis sveikos mitybos

Išlaikyti sveikos mitybos nuoseklumą gali būti sunkiau, nei gali įsivaizduoti. Štai keletas patarimų, kurie gali padėti sveikai maitintis ir laikytis disciplinos:

 1. Pažink savo kūną: stenkis suprasti, kaip jis veikia, neleisk sau badauti, nes tai tik sulėtins organizmo medžiagų apykaitos procesus ir pakenks sistemoje vykstančioms reakcijoms. Ilgi tarpai tarp valgymų ir ekstremalus badavimas tikrai gali pakenkti ir paveikti tave psichologiškai.
 2. Gerbk savo kūną: nevalgyk kažko priverstinai, ko nemėgsti, valgyk skaniai ir rinkis sveiką maistą.
 3. Saikingumas yra svarbiausia: subalansuota mityba yra visų maisto grupių derinys tavo valgyje per visą dieną.
 4. Sutelk dėmesį į įvairovę, kiekį ir mitybą. Rinkis maistą, gėrimus, kuriuose yra mažiau sočiųjų riebalų, natrio ir pridėto cukraus. Išmok skaityti maisto produktų etiketes, kad geriau suprastum savo maistą.
 5. Valgyk penkias spalvas per dieną – tai veiksmingas būdas patenkinti organizmo maistinių medžiagų poreikius.
 6. Laikykis sezoniškumo: valgyk tai, kas sezono metu yra rinkoje.
 7. Hidratacija yra svarbiausias veiksnys, kuris dažnai ignoruojamas atliekant dienos darbus. Kad ir kur dirbtum, visada turėk vandens, ir žinoma, nepamršk jo gerti.
 8. Nepirk nesveikų produktų. Atsikratyk įpročio pirkti tuos kaloringus šokoladus ir sultis – kai jų neturėsi namie, nebus pagundos juos valgyti/gerti.
 9. Nedideli dažni valgymai: valgyk dažnai mažomis porcijomis, kad pasiektum sotumo lygį ir išvengtum persivalgymo vieno valgio metu. Be kitų privalumų, tai lemia geresnį virškinimą, geresnį koncentracijos lygį ir gerą energijos lygį.
 10. Nesivaikyk madų: madingų dietų nauda yra laikina. Sveika mityba turi tapti tavo gyvenimo būdu, o ne 2 savaičių pasižaidimu.
 11. Reguliarus mankštos režimas ir meditacija: proto keitimas yra tiesiogiai susijęs su sveiku kūnu ir sveika siela.
 12. Niekada nepersistenk: jei apims noras suvalgyti ką nors „nesveiko” – suvalgyk. „Kartą“ principas nuramins protą ir padės išlikti teisingame kelyje.

 

Reikia pagalbos su mitybos planavimu? Trūksta receptų idėjų? Visada gali parašyti man, užsisakyti mitybos planą, ir pradėti sveikos gyvensenos propagavimą taps daug lengviau.

Bendrinti šį įrašą