TOP 5 būdai kaip nežaloti ir saugoti savo sąnarius

TOP 5 būdai kaip nežaloti ir saugoti savo sąnarius

Amerikoje darytas tyrimas (2002-2014) nustatė, jog 15 milijonų žmonių kankinasi nuo chroninio sąnarių skausmo. Tai vienas iš didžiausių rodiklių kalbant apie raumenų-skeleto problemas. Ką daryti, kad to išvengti? Ką daryti jei jau dabar skauda sąnarius?

1 Būdas

Stiprinkite raumenis naudodami pasipriešinimo treniruotes. Moksliniame tyrime, atliktais 2012 metais, mokslininkai nustatė, jog net turintiems kelio osteoartritą yra gaunama teigiama nauda, skausmo atžvilgiu, sportuojant su svoriais ar elastinėmis gumomis. Taip raumuo išvysta didesnę jėgą ir sukuria kaip apsaugos barjerą ne tik sąnariui, bet ir sausgyslėms, raiščiams ir tarpslanksteliniams diskams.

2 Būdas

Įterpkite į savo sporto racioną aerobines treniruotes. PSO (Pasaulinė Sveikatos Organizacija) rekomenduoja suaugusiems žmonėms per savaitę 150min aerobinės veiklos. Tokiu būdu reguliuojant širdies ir kraujagyslių veiklą maistinės medžiagos greičiau ir efektyviau pasieks raumenis, aerobinė veikla taip pat gerina sąnarinio skysčio kaupimąsi, o tai svarbu sąnario kokybiškam judėjimui. Aerobinė veikla gali būti dviratis, lėtas bėgimas, greitesnis ėjimas, plaukimas, tenisas, futbolas, krepšinis ir pan.

3 Būdas

Apšilimas ir treniruotės užbaigimas. Apšilimo nebuvimas gali turėti įtakos daugybei traumų. Neapšilę sąnariai, raiščiai, sausgyslės pradėdami dirbti visu intensyvumu gali neatlaikyti įtampos ir patirti pažeidimus. Tam kad to išvengti, kiti postai bus paruošti apie kokybišką treniruočių apšilimą ir treniruotės užbaigimą.

4 Būdas

Mityba. Niekam nenuostabu, jog mityba užima didžiausia dalį sveikatos klausimu. Jeigu nesugebėsite pakankamai gauti maistinių medžiagų, jūsų mityba bus skurdi, visur skubėsite, galite jaustis apsnūdę, gali kamuoti nemiga ar turėti mažai jėgų. Skirkite laiko sau ir savo mitybai, įtempta CNS (centrinė nervų sistema) tai viena iš pagrindinių priežasčių kodėl mes patiriame traumas.

5 Būdas

Silpnų vietų treniravimas. Paimkime svarbiausius žmogaus kūno taškus – stuburas, klubai ir keliai. Šie anatominiai taškai paskirsto visa žmogaus kūno masę. Jeigu nebus tvirtos kojos ir sėdmenys – gali kentėti nugara, nebus tvirti klubai – gali kentėti keliai. Tvirti raumenys sugeria sąnarių apkrovas ir šiems tenka tik nedidelė dalis krūvio. Nežalosite savo kūno, jeigu būsite tam tinkamai pasiruošę t.y. tikslingai ir adekvačiai pagal savo galimybes parinksite svorius, progresyviai didinsite krūvį ir keisite, nuolatos pildysite savo sporto programą, treniruosite savo silpnąsias vietas. Taip išgausite maksimalią naudą tiek sveikatos, tiek raumens hipertrofijos klausimu.

Norintiems plačiau susipažinti su pasipriešinimo treniruočių nauda galite paskaityti mokslinį straipsnį literatūroje.

Literatūra:

Vincent, K. R., & Vincent, H. K. (2012). Resistance exercise for knee osteoarthritis. PM&R, 4(5), S45-S52.

Bendrinti šį įrašą