Net iki 60% mūsų mitybos sudaro perdirbti produktai?!

Net iki 60% mūsų mitybos sudaro perdirbti produktai?!

Daugybė tyrimų rodo, kad itin perdirbtų produktų valgymas dideliais kiekiais gali sukelti daug pavojingų padarinių.

Pavyzdžiui, 2021 m. atliktas tyrimas parodė, kad itin perdirbti maisto produktai sudaro vidutiniškai du trečdalius (net 67 proc.) amerikiečių vaikų ir paauglių mityboje, o kitas tyrimas atskleidė, kad 58 procentai vidutinio amerikiečio dienos energijos suvartojama iš nesveiko maisto, pavyzdžiui, pyragaičių, baltos duonos ir dietinių gazuotų gėrimų.

Didelis perdirbto maisto vartojimas gali būti susijęs su tokiomis problemos kaip nutukimas, diabetas, širdies ligos,uždegiminės žarnyno ligos, depresija ir net vėžys.

Pirmiausia pakalbėkime, kas gi tas perdirbtas maistas

Perdirbti maisto produktai yra tie, kurie bet kokiu būdu buvo pakeisti iš savo natūralios būklės, Tai gali būti konservavimas, užšaldymas. Itin perdirbti maisto produktai žengia dar vieną žingsnį į priekį: jie daugiausia gaminami iš medžiagų, išgautų iš maisto produktų, tokių kaip riebalai, krakmolas, pridėtas cukrus, hidrinti riebalai. Reikia paminėti, kad ne visas perdirbtas maistas yra labai blogai. Maistas, kuris nebuvo tiesiogiai ištrauktas iš žemės ir suvalgytas, yra techniškai apdorotas, pavyzdžiui, šaldyti vaisiai ar konservuotos daržovės.

 

Taigi, kokio perdirbto maisto reiktų vengti, o kurį galima vartoti dažniau

Venkite: itin perdirbto maisto- šaldytos vakumuotos vakarienės (taip, įskaitant picą), gazuotų gėrimų. Parduotuvėse parduodamų supakuotų pyragaičių ir sausainių, keksų ir kitų mišinių dėžutėse. Šie ir kiti gaminiai yra pagaminti iš pridėtinų riebalų ir cukraus, krakmolo, hidrintų riebalų ir kitų dirbtinių ingredientų.

Geriau rinkitės: kuo mažiau perdirbtą maistą. Tai gali būti aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, natūraliai išauginta mėsa, natūralus jogurtas, riešutų sviestas (kai vieninteliai ingredientai yra riešutas ir druska), šaldytos daržovės ir vaisiai, kurie buvo perdirbti iki galo užtikrinant šviežumą ir mitybą.

Patarimas: Visalaik skaitykite etiketes ir venkite produktų, kur daug pridėtinių ingredientų.

Kaip pakeisti pridėtinius produktus į geresnias alternatyvas

Viską darykite palaipsniui:

Jei pietum prie maisto dažniausiai renkatės limonadą ar sultis iš pakelio, geriau rinkitės vandenį. Taip jau sumažinsite gan didelį kiekį pridėtinio cukraus.

Į parduotuvę tik su produktų sąrašu ir pavalgius:

Ir aš nejuokauju. Susidėliokite savaitės meniu ir pagal tai apsiprekinkite – taip žinosite, ko reikia ir išvengsite nereikalingų prekių, plius sutaupysite pinigų. Na, o ėjimas apsiprekinti su tuščiu skrandžiu dažnai baigiasi pilnu krepšeliu greit paruošiamo ir nesveiko maisto. Juk taip visko norisi!

Skaitykite produktų etiketes: 

Nepatingėkite paskaityti produktų etiketes. Taip sužinosite, kas slypi jūsų pasirinktame produkte. Rinkitės produktus, kuriuose kuo mažiau ingridientų. Jei ingridientų daugiau nei 5, tai dažnu atveju, šis produktas ne iš sveikųjų.

 

Bendrinti šį įrašą