Privalomas širdies testas, kurį turėtų atlikti kiekvienas

Privalomas širdies testas, kurį turėtų atlikti kiekvienas

Privalomas širdies testas, kurį turėtų atlikti kiekvienas sportuojantis ir ne tik.

Mes dažniausiai sportuojame siekdami konkrečių tikslų: riebalų deginimo, svorio metimo, raumeninės masės auginimo, ištvermės ar geros savijautos. Visi šitie aspektai yra pasiekiami tik tuo atveju, jeigu atitinkamai sportuojame ir žinome savo širdies darbo zonas.

Nesu didelis kardio užsiėmimų fanas ir nemėgstu ilgalaikių dviračio minimų, ar bėgiojimų. Tačiau širdies yra viena ir tai yra svarbiausias raumuo Mūsų organizme. Todėl privalome žinoti, kokia yra Mūsų širdies būklė, kokiu krūviu mes turėtume sportuoti ir kaip siekti savo konkrečių tikslų.

Atvykęs į Medicinos ir Diagnostikos centrą Vilniuje, apsilankiau pas sporto medicinos gydytoją Kęstutį Linkų, kuris man atliko širdies testą ant dviračio imant kraują iš piršto.

Procedūra nėra labai ilga, bet sunki. Pirmiausia Jums teks minti dviratį didinat krūvį, o kas tris minutes bus imamas kraujas nustatyti Jūsų pieno rūgščių susidarymą kraujyje. Tokiu būdu bus nustatytos Jūsų darbinės širdies zonos, kuriose Jūs turėtumėte siekti savo konkrečių tikslų.

Nustatant laktato kiekį kraujyje sužinosime zonas, kuriose Mūsų organizmas atsistato, degina riebalus, didina ištvermę ir degina raumenis. Tai yra labai svarbu tiem, kurie augina liesą raumeninę masę ir nori atsikratyti nereikalingų riebalų.

Visa širdies testą galite pamatyti šiame video:

https://www.youtube.com/watch?v=2mXEK8y08Q0

Norėdami pasidaryti širdies testą, galite kreiptis į Kęstutį Linkų. Pasidarę tyrimus ir žinant savo tikslus rekomenduoju įsigyti individualią treniruočių programą ir mitybos planą, kuris padės norimų rezultatų dar greičiau.

 

Bendrinti šį įrašą