Valgymo principai, kurie padės optimizuoti medžiagų apykaitą

Valgymo principai, kurie padės optimizuoti medžiagų apykaitą

Valgymo laikas, valgymas pagal cirkadinį ritmą bei tinkamas maisto pasirinkimas gali padėti optimizuoti medžiagų apykaitą, palaikyti mikrobiomos sveikatą, pagerinti nuotaiką, produktyvumą ir sumažinti kūno svorį. Taigi, apžvelkime, kokie valgymo principai yra svarbūs.

1. Gausūs, subalansuoti pusryčiai.

Pusryčiams rinkitės maistą, kuriame gausu baltymų ir gerųjų riebalų, kadangi tai padeda išlaikyti stabilią gliukozės koncentraciją. Tai galėtų būti : kiaušiniai, avokadas, supersėklų dribsniai, omletas, košė su sėklomis, čija sėklų pudingas ir pan. Atlikti tyrimai rodo, kad suvartojant didžiąją dalį kalorijų per pusryčius sumažėja streso hormono kortrizolio koncentracija, pagerėja jautrumas insulinui.

2. Valgymas tuo pačiu metu.

Organizmui svarbu, kad būtų valgoma panašiu metu. Rekomenduojama vengti dažnų užkandžiavimų ir valgyti pagrindinius valgymus : pusryčius, pietus bei vakarienę, žinoma, galima suvalgyti sveiką užkandį pajutus alkį, tačiau, turėti įprotį valgyti sočius pagrindnius valgymus ir nepiknaudžiauti užkandžiavimais gali padėti sureguliuoti organizmo cirkadinį ritmą ir subalansuoti kūno svorį.

3. Svarbu tinkamai pavalgyti pietus.

Jeigu pavalgysite sočius, subalansuotus pietus, tikėtina, kad mažiau norėsite valgyti vakare prieš miegą, tai ne tik pagerins miego kokybę, bet ir padės išvengti persivalgymų bei didėjančio kūno svorio. Rekomenduojama, kad jūsų pietų lėkštę sudarytų sudėtiniai angliavandeniai, baltymai, gerieji riebalai ir daržovės, pavyzdys : vištienos šlaunelių mėsa su pilno grūdo makaronais bei salotomis ant kurių apšlakstyta alyvuogių aliejaus.

4. Atsisakyti arba stipriai sumažinti alkoholio.

Atlikti tyrimai rodo, kad net ir saikingas alkoholio kiekis valandą iki miego melatonino koncentraciją gali sumažinti beveik 20proc. Vyno taurės ar kito alkoholinio gėrimo atsisakymas vakare vienas greičiausių būdų pagerinti miego kokybę ir žinoma, išvengti papildomų kalorijų. Tikiu, kad ši informacija ne itin džiuginanati, bet pamėginkite pritaikyti !

5. Neprisivalgyti prieš miegą.

Pasistenkite, kad vakare užkandžiai jūsų namuose neviliotų, o jeigu vakare kur nors išeinate, rinkitės lengvą maistą.

Rekomenduojame įsigyti mitybos planą, kuris padės ir palengvins susireguliuoti savo mitybą bei jasutis gerai! https://motyvuotiatletai.lt/

 

Bendrinti šį įrašą