6 efektyvūs pratimai korpusui

6 efektyvūs pratimai korpusui

XXI a. bėda – tai problemos su stuburu. O didžiausia bėda, ta jog visi mes mažai skiriame dėmesio savo liemeniui, presui, nugarai bei visam korpusui. Šiandien parodysim kaip tai ištaisyti – 6 itin paprasti ir super efektyvūs pratimai Jūsų presui bei liemeniui.

Įspėjimas:

Siekiant pradėti gydytis labai svarbu pasikonsultuoti su specialistu ar daktaru. Visuomet būtina parinkti tinkamus pratimus, nes taikant klaidingus problemą galima pagilinti, bet ne pašalinti.

Šiandienos tema itin opi Mūsų visuomenėje. Kodėl? Mes visi važinėjame automobiliais, sėdime darbe, namie, prie kompiuterių, dažnas miegame nepatogioje lovoje ar naudojame netinkamus krėslus. Ko pasekoje Mūsų stuburas kreivinasi ir sulaukiame nemalonių skausmų nugaros srityje. To visko galima išvengti jeigu imsimės priemonių bei stiprinsime savo liemenį.

Labai svarbu užtikrinti liemens stabilumą, bei tinkamą raumenų balansą. Vienas iš blogųjų variantų, kai žmonės skundžiasi apatinės nugaros dalies skausmu stiprina tik nugaros raumenis pamiršdami pilvo presą arba atvirkščiai.

Reiktų neužmiršti, kad liemens stabilumą (korpusą) palaikančių raumenų yra daug dėl to jiems visiems reikia skirti dėmesio. Nesvarbių raumenų mūsų organizme nėra, visi jie turi tam tikrą funkciją ir svarbu padėti mūsų raumenims tinkamai atlikti jų darbą:

  • Tinkamas raumens ilgio užtikrinimas (tinkamai atliekami tempimo pratimai);
  • Vėliau seka raumenų stiprinimo pratimai;
  • Bei tinkamas raumenų grupių balansas.

Siekiant pagerinti savo liemens stabilumą reiktų išsiaiškinti, ko jums trūksta: jėgos, ištvermės ar galios. Dažniausiai visi atliekami pratimai sporto salėje yra skirti daugiau raumenų jėgai nei ištvermei. Todėl dažnas sportininkas negali padaryti elementarių liemens pratimų, kuriuos daro merginos “lengvose” grupinėse treniruotėse.

Visada pradėkite nuo lengvesnių ir paprastesnių pratimų. Progresuodami juos reik sunkinti. Svarbu pajausti, ko Jūsų kūnas negali atlikti ir kur labiau reiktų pasistengti. Tai gali būti, jog Jūsų kairys šonas stipresnis už dešinį, tad dešiniam šonui reiktų skirti daugiau dėmesio. O gal Jūsų nugara yra tris kartus stipresnė, nei presas. Tuomet reiktų dirbti daugiau ties preso pratimais.

Atlikdami video pateiktus pratimus, pabandykite pajausti, kurios raumenų grupės yra silpnesnės ir kurie pratimai reikalauja didesnių pastangų. Jeigu Jūs pastebėjote, jog kažkuri raumenų grupė atsilieka, tuomet jei skirkite daugiau serijų ir pakartojimų.

http://www.youtube.com/watch?v=wandRx-zB9o

Svarbiausia nepamiršti, kad niekada nereikia atlikti pratimų jei jaučiate skausmą, visada vadovaukitės, ką jums signalizuoja Jūsų kūnas. Nugaros skausmai ir degeneracinės stuburo ligos yra vieni dažniausių sveikatos sutrikimų ir kreipimosi į gydytoją priežasčių. Kiekvienais metais su šia problema susiduria apie 70−80 proc. asmenų visame pasaulyje. 5−10 proc. atvejų nugaros skausmai būna lėtiniai. Dėl to svarbu nelaukti, kol problema paūmės, o tik pajautus skausmus kreiptis į specialistą.

Svarbu įsiminti:

  • Taisyklingos laikysenos ugdymas nuo mažens – tai taisyklinga kūno padėtis ir judesiai;
  • Teisingas mitybos, darbo ir poilsio rėžimas bei fizinis aktyvumas;
  • Jauniems žmonėms, pasirinkusiems stuburą apkraunančią jėgos sporto šaką (sunkioji atletika,kt.), prieš pradedant sportuoti reikėtų pasitikrinti stuburą. Turintiems problemų prieš treniruotes su svoriais pastiprinti raumenis paprastesniais fiziniais pratimais.

Sportuojant su profesionalia priežiūra pasieksite kur kas geresnių rezultatų! Registruokitės į asmenines treniruotes ir pasiekti optimalių rezultatų. Nes kartu sportuoti visada smagiau! Naujausi motyvuojantys ir įkvepiantys video – facebook puslapyje. Vos nepamiršau – ar jau seki mus Instagrame?

Bendrinti šį įrašą