Patarimai, kaip efektyviau siekti savo tikslo

Patarimai, kaip efektyviau siekti savo tikslo

Daugeliui atrodo, kad bus lengva sportuoti, kai pirmą kartą išsikelia savo tikslą. Tačiau motyvacija gali greitai išblėsti, kai susiduriama su nesėkmėmis, pavyzdžiui, blogu oru, svarbiais darbo ar šeimos įsipareigojimais, arba tiesiog bendrai, imi jaustis mieguistas ir „išsikvėpęs“.

Motyvacijos stoka yra labai dažnas reiškinys ne tik tarp mėgėjų, bet ir tarp profesionalų. Jei ir tave dažnaiaplanko demotyvacinės mintys, treniruotės neįkvepia, pateiksiu keletą patarimų, kaip galėtum „užsikurti” savo tikslo siekimui iš naujo:

Turėk aiškią priežastį, kodėl išsikėlei šį tikslą.

Vienas geriausių būdų išlaikyti motyvaciją yra užsibrėžti tikslą, kurio sieki, pavyzdžiui, užsibrėžtas laikas / greičio rekordas, arba laimėti kažkokias varžybas.

Tačiau dar labiau padidins tavo motyvaciją, jei suprasi, kodėl nori pasiekti šį tikslą. Pasigilink, kas yra tavo gilesnė motyvacija. Galbūt nori numesti svorio – kokia tavo motyvacija? Ar tai -būti pavyzdžiu savo šeimai? O gal gyventi sveikiau ir ilgiau? Žinojimas, KODĖL ką nors darai, padės tau neatsilikti.

Išsikelk tikslus tikslų viduje.

Tikslo turėjimas horizonte yra geras motyvatorius, bet jei iki jo dar toli, gali būti sunku atsiduoti treniruotėms, kol bus per vėlu. Elitinė triatlonininkė Lucy Charles sako, kad su tuo kovoja turėdama mažesnius tikslus, kurių siekdama savo pagrindinio tikslo link.

„Aš išlaikau aukštą motyvacijos lygį, nes turiu didelį tikslą, kurio siekiu, ir turiu mažesnių etaloninių tikslų, kuriuos galiu pasižymėti kelyje“, – sako ji. „Kiekvienas mažas užsibrėžtas tikslas suteikia jums motyvacijos postūmį žinant, kad eini teisinga kryptimi“.

Treniruokis su kitais.

Gali būti sunku nuolat motyvuoti save sportuoti, todėl kreipkis pagalbos iš kitų. Geriausias būdas išlaikyti motyvaciją yra pasidalinti savo kelione su draugais. Pasakyk savo bičiuliams apie savo tikslą ir planuokite sportuoti kartu. Sunkiau praleisti seansą, kai yra kitų žmonių, su kuriais jau esi susitaręs ir kurie pasitiki tavimi.

Treniruojantis su kitais ne tik palaikysite vieni kitus kelyje, bet ir sporto užsiėmimai bus daug linksmesni beisustiprins draugystę.

Įvesk įvairovės į savo sporto rutiną.

Svarbu neužstrigti treniruotėse nuolat darant tą patį.

Išbandyk naujus maršrutus, jei ketini bėgti ar važinėtis dviračiu, jei treniruojiesi sporto salėje, įtrauk į programą naujų pratimų. Jei dažniausiai sportuoji su svoriais, įmaišyk funkcinių pratimų, ir atvirkščiai.

Tikėk savimi.

Pozityvus nusiteikimas ir pasitikėjimas savimi padės tau išlaikyti motyvaciją. Palaikyk save, neplak ir nebausk savęs, jei nusižengei mitybos planui, ar praleidai vieną treniruotę – nenurašyk savo įdėtų pastangų dėl vieno nuslydimo. Primink sau, kad tau puikiai sekasi, pasidžiauk puikia treniruote, gera savijauta, pagirk save už jau nueitą kelią.

Jei netiki savimi, negali tikėtis, kad kas nors kitas tavimi tikės.

Taigi būk tvirtas, pašalink nepasitikėjimą savimi ir eik siekti savo tikslo! O jeigu reikia pagalbos, visada gali užsisakyti mitybos arba sporto planus pas mane, ir aš padėsiu tau susidėlioti aiškesnį planą, kad efektyviau judėtum link savo tikslo.

Bendrinti šį įrašą