Persitreniravimo sindromas, jo požymiai ir ką daryti
AR ESATE SUSIDŪRĘ SU PERSITRENIRAVIMO SINDROMU?
Visi mes norime kuo greitesnių rezultatų ir dažnai persistengiame. Nuolatinės treniruotės ar kraštutinis maisto nevalgymas priveda prie pervargimo ir persitreniravimo sindromo. Jei lankot salę, tikriausiai norite, kad raumenys ir progresas pasimatytų kuo greičiau, bet dažnas, ypač pradedantysis, galvoja, kad kuo daugiau sportuos, tuo greičiau pasieks rezultatą. Nepamirskite, kad raumenys auga tuomet, kai jūs ilsitės po treniruočių.
Šiandien pakalbėsime apie tai kas yra persitreniravimo sindromas, jo požymius ir ką tuomet daryti:
– Nepakankamas valgymas
Sportininkai, palaikantys intensyvų treniruočių grafiką, taip pat gali suvartoti mažesnį kalorijų kiekį nei reikėtų. Tai gali neigiamai paveikti sveikatą ir veiklą. Jei jūsų kūnas nuolat naudojasi savo energijos atsargomis, o kalorijų suvartojate mažiau nei reikėtų gali atsirasti mitybos trūkumų, tokių kaip anemija.
– Raumenų įtampa ir skausmai
Per ilgai arba per dažnai treniruojantis, gali atsirasti raumenų įtempimas ir skausmas. Persitreniravimas gali sukelti skausmą ir sužalojimus. Taip pat gali pasireikšti raumenų mikroplyšiai.
– Dažnos traumos
Jei patiriat traumas dažnai, tai gali būti persitreniravimo požymis. Padarykite pertraukas nuo visų treniruočių, leiskite traumoms galutinai užgyti, o sugrįžus į sportą treniruokitės palengva. Ilgos ir varginančios treniruotės po traumos gali atnaujinti skausmus ar traumą.
– Nuovargis
Jūs galite jaustis pernelyg išsekę, ypač treniruočių metu arba iškart po jų. Jei stokojat energijos treniruočiu metu, vertėtų peržvelgti savo mitybą ir treniruočių grafiką.
– Sumažėjęs apetitas ir svorio kritimas
Sportas paprastai sukelia didesnį apetitą. Tačiau treniruojantis per daug, gali atsirasti hormonų disbalansas, kuris gali turėti įtakos alkio ar sotumo jausmui, o tai gali sukelti išsekimą, apetito sumažėjimą ir svorio netekimą.
– Dirglumas ir nervingumas
Persitreniravimas gali turėti įtakos streso hormono lygiui, o tai gali sukelti depresiją ar nuotaikos pokyčius. Jūs taip pat galite patirti neramumo jausmą ir nepakankamą susikaupimą ar entuziazmą.
– Nuolatiniai sužalojimai ar raumenų skausmas
Išsiplėtęs raumenų skausmas ir negyjančios traumos taip pat yra pervargimo požymiai. Jums gali atsirasti lėtinės traumos ar įkyrūs sužalojimai, kurių gijimas užsitęs ilgą laiką.
Poilsis tarp treniruočių yra gyvybiškai svarbus atsigavimui. Jūsų kūnui sunkiau atsistatyti ar sveikti, kai jam daromas per didelis krūvis.
– Veiklumo sumažėjimas
Persitreniravus, jūsų veikla gali pakisti arba sumažėti, o ne pagerėti. Galite pastebėti, kad turite mažiau jėgų, judrumo ir ištvermės, o tai apsunkina treniruočių tikslų pasiekimą. Pervargimas taip pat gali sulėtinti reakcijos laiką ir bėgimo greitį.
– Treniruotės tampa sunkesnės
Jei turite persitreniravimo sindromą, galite pajusti, kad jūsų treniruotės tampa sunkesnės, pavyzdžiui, kad joms atlikti reikia daugiau pastangų nei įprastai.
– Sutrikęs miegas
Kai jūsų streso hormonai nėra subalansuoti, jums gali būti sunku atsipalaiduoti ir atsikratyti įtampos prieš miegą. Tai sutrumpina laiką, kurį turi jūsų kūnas atsistatyti miego metu. Kokybiško miego trūkumas taip pat gali sukelti lėtinį nuovargį ir nuotaikos pokyčius.
Išvada:
Aktyvus sportas gerai, tačiau nereikia pamiršti sportuoti su saiku ir sveikai bei subalansuotai maitintis. Leiskite savo kūnui pailsėti po įtemptų treniruočių. Nebandykite pasiekti rezultatų greičiau, nei jie ateina natūraliai. Viskam reikia laiko ir kantrybės. Besaikis, kasdieninis sportavimas be tinkamo poilsio tikrai nėra tinkamas kelias į gerus rezultatus.
Leiskit mums pasirūpinti jūsų sveika ir subalansuota mityba: