30 dienų nepakanka pakeisti gyvenimo būdo

30 dienų nepakanka pakeisti gyvenimo būdo

Įpročiai keičiami per 21 ar 30 dienų. Galiu garantuoti, kad šią frazę girdėjote šimtus kartų, o gal net kažkas esate skaitę Marc Reklau knygą, bet kiek keitėte savo įpročius, tai lygiai taip pat sutiksite, jog – nepaėjo. Kaip nesigauna atsisakyti tos skanios picos po 22 ar 32 dienų, taip nesigauna. Vis gi, per kiek laiko galima pakeisti savo įpročius ir gyvenimo būdą, jog tapčiau iš fat to fit?

Norėdami pakeisti mažą įprotį remtis šia teorija tikrai galime. Gal Jūs norite pradėti vakarais gerti arbatą, tai po 30 dienų tikrai, nejučia jau ją pasidarysite. O gal rytais valgysite kiaušinienę ir po mėnesio pamatysite, kaip nervuojatės, jog netikėtai baigėsi kiaušiniai ir kiaušinienės nebus. Jau pripratote!

Tačiau norėdami sumažinti kūno apimtis ir pakeisti savo gyvenimą būdą iš esmės, turime suprasti, kad tiesiog valgyti košę ar gerti arbatą neužteks. Tam reikės kur kas daugiau darbo, pastangų ir valios. O svarbiausia, tai neužtruks tik 30 dienų.

Reali kūno svorio mažinimo laiko juosta

Jūs nusprendėte, kad turite daugiau valios nei likę 95% bandančių atsisakyti bandelių ir tikintys stebuklingomis tabletėmis ir ryžotės siekti savo tikslo tol, kol pasieksite. Tagi, ko tikėtis per ateinančius metus?

1-2 mėnesiai

Pirmieji trys mėnesiai patys sunkiausi iš įpročio keitimo pusės. Jums reikia reguliariai, žingsnis po žingsnio keisti savo valgymo, judėjimo, aktyvumo, o gal net visko įpročius. po 2-3 savaičių galvosite apie tai, kaip paslapčia suvalgyti torto gabaliuką (nes kas čia tokio, tas viens gabaliukas), o tada patingėsite nueiti į treniruotę… Pagaunate, kur link vedu? Būtent čia svarbiausia nepasiduoti.

Šiuo etapu svoris gali mažėti drastiškai arba atvirkščiai sunkiai. Jeigu turėjote viršsvorį ilgesnį laiką, tikėtina Jūsų medžiagų apykaita yra sulėtėjusi ir kritimas bus sudėtingas, todėl daugiau dėmesio reikės skirti aktyvumui: treniruotėms ir judėjimui kasdieniuose darbuose.

Pirmi mėnesis gali būti jog atneš didžiausią kritimą, kuris bus iš vandens svorio, tačiau antru ir trečiu mėnesiu jis smarkiai sulėtės. Galvosite, kad darote kažką blogai, bet išties Jūs darote viską gerai, tik riebalai dega labai lėtai. Lėčiau nei auga. Galima tikėtis 2-5kg svorio sumažėjimo vandens sąskaita ir papildomai 1% nuo kūno svorio riebalų sąskaita.

3-5 mėnesiai

Jeigu vis dar tęsiate savo kelionę, tuomet jau turbūt numetėte šiek tiek svorio, jaučiatės geriau ir pamažu dingsta noras landžioti į spinteles siekiant surasti saldų kąsnelį. Šis etapas ir toliau mažins Jūsų kūno svorį bei apimtis, bet tuo pačiu tikėtina pajusite ženklų jėgos ir ištvermės prieaugį.

Jeigu atlikote ne tik kardio treniruotes, kurios yra blogiausias įmanomas pasirinkimas mažinant kūno svorį, bet akcentavote darbą su raumenimis, tuomet šie mėnesiai bus labai svarbūs. Jūs pajusite, kaip galite ilgiau treniruotis, atlikti daugiau pakartojimų ir su didesniu svoriu. Jūsų raumenys įgaus nedidelį tonusą ir tai bus juntama bei matoma.

Šiuo momentu yra labai svarbu negalvoti apie svorius, kaip priešą ir mesti iš galvos tas mintis, kurios dažniausiai aplanko moteris: „man šis svoris per didelis”. Jis negali būti per didelis, jeigu Jūs galite jį pakelti. Ir prisiminkime paprastą taisyklę: daugiau raumens, daugiau energijos sudeginame ramybės būsenoje. Win-win situacija.

6-8 mėnesiai

Dabar pats svarbiausias etapas, kuomet kiti paglostys Jūsų ego. Taip, tai mėnesiai, kada Jūs ženkliai esate numetę svorio, tonusas yra dvigubai geresnis nei prieš 2 ar 3 mėnesius ir aplinkiniai pradeda pastebėti bei girti Jūsų pokyčius.

Manau, tai vienas svarbiausių etapų, kuomet Jūs pradedate suvokti, kad darote viską gerai ir jog sustoti negalima. Tai tik pusiaukelė ir dar liko tiek pat laiko iki tikslo pabaigos.

Kuomet pasiekėte 6 ir 8 mėnesius, tai Jūs jau įpratote valgyti tiek, kiek Jums reikia. Pradedate domėtis būdais, kaip gaminti skanų ir sveiką maistą, galbūt jau norite įtraukti ir kitus eiti Jūsų pavyzdžiu, nes suvokiate kiek daug naudos tai suteikė Jums. Tai mėnesiai, kada Jūs jau nebenorite grįžti į pirmą dieną.

9-10 mėnesiai

Visų pirmiausia noriu Jus pagirti, jeigu Jūs atsidūrėte šiame etape. Tai reiškia, kad Jūs ne tik išmokote maitintis, pripratote reguliariai sportuoti, bet ir įgavote pastebimiausius kūno išvaizdos pokyčius. Per 10 mėnesių Jūsų kūno riebalų atsargos turėjo ženkliai sumažėti.

Paskaičiuokime, koks kūno pokytis galėjo įvykti, jeigu šią kelionę pradėtų mergina, kurios ūgis yra 165cm, o svoris buvo 80kg. Per pirmus kelis mėnesius ji greičiausiai bus sumažinusi savo kūno svorį apie 7kg. Vėliau svoris krito lėčiau, todėl tikėtina, kad ji sumažino kūno svorį per visą laiką iki 55kg. Toks svoris yra idealus tiek KMI, tiek lieso raumens ir kūno svorio bei ūgio santykio atvžilgiu.

10 mėnesių reguliaraus, valingo darbo ir turime akivaizdų rezultatą.

11-12 mėnesiai

Štai svarbiausias Jūsų tikslas, tai 12 mėnesių. Kodėl? Visų pirmiausia Jūs matėte, kiek etapų buvo praeita: pripratimas, pripažinimas, suvokimas ir t.t. Bet jeigu Jūs nesustojate pasiekę savo tikslą ties 10 mėnesiu ir tęsiate tai toliau, tuomet praėjus metams tai tampa Jūsų gyvenimo būdu.

PERŽIŪRĖTI DAUGIAU TRANSFORMACIJŲ

[/vc_column_text][vc_column_text]Noriu, kad Jūs atkreiptumėte dėmesį, jog keistis nėra lengva ir planas kurį aprašiau, tai gali būti visiškai netinkantis Jums. Jūs galite užtrukti 6 mėnesius, kitam prireiks ir visų 24 mėnesių. Viskas priklauso nuo kokio taško pradedate, kiek laiko turėjote viršsvorį ir kaip stipriai yra Jūsų įpročiai suformuoti per visą gyvenimą.

Bet svarbus yra tik vienas argumentas: jeigu šiandien esate tam pirmam taške ir toliau nieko nedarysite, tai stebuklas nenutiks. Viskas priklauso tik nuo Jūsų. Jūs turite atsistoti ir pasakyti: aš galiu ir noriu pradėti keisti – šiandien.

Jeigu rasite savyje jėgų iškęsti pirmus kelis mėnesius, esu įsitikinęs, jog rasite jėgų ir likusiems. Lygiai taip pat suprantu, kad Jums gali būti sunku tai daryti patiems be kažkieno pagalbos, todėl linkiu surasti ramstį, draugą ar specialistą, kuris Jus palaikytų ir motyvuotų.

 

Bendrinti šį įrašą