3 maisto papildai padėsiantys užmigti

3 maisto papildai padėsiantys užmigti

Stresas yra visur: darbe, namie, kieme, televizijoje, socialinėje medijoje – visur. Dažnai tai atsiliepia ir miegui. Arba mūsų miegas tampa neramus, arba būna sunku užmigti, bet kokiu atveju nuo to kenčia mūsų gyvenimo kokybė ir jeigu nepadeda paprasti miego higienos dalykai, tuomet galima išmėginti ir maisto papildus. Pasidalinsiu su Jumis 3 maisto papildais, kurie tikėtina padės Jums užmigti ir pagaliau geriau išsimiegoti.Prieš pradėdamas kalbėti apie maisto papildus, kurie gali padėti Jūsų miegui, noriu pakalbėti apie būtinas sąlygas iki tol, kol Jūs imsitės šių papildų.

Visų pirma, tai labai svarbu turėti miego higieną ir rutiną:

  • kambarys išvedinėtas ir vėsus, geriausia miegoti prie 18 laipsnių temp.
  • valandą iki miego išgerkite melisos ir ramunėlių arbatos ar net šių žolelių mikstūros
  • pavalgykite lėtai pasisavinamų angliavandenių, kaip avižinė košė
  • nenaudokite telefono bent 30 minučių iki miego
  • venkite laidų, filmų ar pokalbių, kurie sukelia blogas emocijas
  • venkite greito ir riebaus maisto, kuris gali apsunkinti virškinimą
  • venkite intensyvių treniruočių prieš miegą
  • nenaudokite sportinių papildų, kurie turėtų budinančių savybių, kaip kofeinas

Jeigu visi šie būdai vis dar Jums nepadeda ramiai užmigti ir gerai išsimiegoti, tuomet keliaujame prie maisto papildų, kurie tikrai Jums palengvins šią naštą.

Ganėtinai retai naudojamas ir girdimas maisto papildas, kuris nėra tiesiogiai atsakingas už Jūsų miegą, bet jis atsakingas už seratonino, laimės hormono, gamybą.

Vis gi, tai pats seratoninas yra susijęs su melatoninu, nes jeigu gaminasi seratoninas, tuomet mūsų organizme lengviau pasigamina melatoninas. Tad pirmas žingsnis spręsti problemą, būtų pabandyti pagerinti seratonino gamybą.

Jeigu gyvenime jaučiate nerimą ar sunkumų krūtinėje, lyg būtų sunku įkvėpti ar kvėpuoti, kas dažnai būna susiję su problemomis gyvenime, dideliu stresu, gal net psichologinėmis problemomis, tuomet 5 HTP papildas gali padėti šiuos simptomus sumažinti.

Tikėtina, kad kuomet nejausite spaudimo krūtinėje ir kūnas atsipalaiduos nuo streso įtampos, Jūs lengviau užmigsite vakare.

Gerti reiktų 1-2 valandas iki miego arba net dienos metu, jeigu nerimas yra pakankami didelis ir erzinantis.

Papildą galimą įsigyti mūsų partnerių MyProtein svetainėje su Mūsų kodu: SWAN ir gauti papildomą nuolaidą. Jau populiarėjantis maisto papildas ir Lietuvoje, tačiau dėl paklausos ir pasiūlos ganėtinai brangus. Melatoninas yra skirtas palengvinti Jūsų pirminį miego etapą – užmigimą. Jis neatsakingas už miego kokybę, tačiau padeda greičiau ir giliau užmigti bei nusiraminti.

Labai svarbu žinoti, kad naudojant melatoniną Jums reikia idealių sąlygų miegui, nes prabudus naktį Jūs nebejausite jo poveikio ir vėl užmigti gali būti labai sunku.

Rekomenduojama pradėti naudoti melatoniną nuo 1mg, tačiau optimalus kiekis yra 3-5mg.

Rekomenduojame pirkti šį papildą tik JAV rinkoje, nes ten jis yra 10 kartų pigesnis net su visais siuntimo kaštais. Dalinamės partnerių nuoroda ir nuolaidos kodu: GUQ129.Jeigu turite problemų su gilesniu miegu, tai GABA gali būti visai tinkamas papildas Jums. Jis veikia kiek kitaip negu melatoninas, nes jo veikimas vyksta naktį Jums padedant pasiekti gilų miegą. Dažnai sakoma, kad naudojant GABA žmonės sapnuoja itin spalvotus ir tikroviškus sapnus.

Tačiau reikia pabrėžti, kad šis papildas tinka ne visiems. Jeigu Jūs išties neužmiegate dėl itin didelio streso ar gyvenimiškų problemų, tuomet sapnuojant šios problemos gali būti dar labiau akcentuojamos ir naktis bus labiau nerami nei rami.

Naudoti patartina tarp 500 ir 750mg bei gerti 1 valandą iki miego.

Įsigyti galima iHerb svetainėje naudojant nuolaidos kodą: GUQ129. Jeigu nutarsite pradėti naudoti maisto papildus, būtinai pasitarkite su savo šeimos gydytoju ar specialistu, kuris nurodys ir patikslins reikiamas doze būtent Jums. Vis gi, geriausia pradėti miegą tvarkyti nuo paprastų miego higienos reikalavimų ir papildų imtis tik tuo atveju, jeigu tai nepadeda ilgiau nei mėnesis ir daugiau. Daugiau šaltinių apie miego sutrikimus:

  • https://www.ohsu.edu/brain-institute/understanding-sleep-disorders
  • https://www.mountsinai.org/health-library/diseases-conditions/sleep-disorders-overview

Bendrinti šį įrašą