Vaikščiojimas norint numesti svorio: įmanoma?!

Vaikščiojimas norint numesti svorio: įmanoma?!

Ką daryti norint numesti svorio, bet nenorint sportuoti?

Tikriausiai dažnam žmogui, kuris turi antsvorio pažįstama situacija – norisi numesti svorio, bet sportuoti salėje ar bėgioti nesinori. Tai kaip gi tuomet susimažinti tą nelemtą svorį? Atsakymas – AKTYVUMAS, o tiksliau vaikščiojimas. Manot, vaikščiojant neįmanoma numesti svorio? Klystat. Taip, tai sunkiau negu numesti svorį sportuojant salėje, tačiau tinkamai tą darant, savo riebaliuką sumažinti tikrai galima. Šiandien pakalbėsime apie tai, ar tikrai galima numesti svorio vaikščiojant ir kokie kiti vaikščiojimo privalumai.

Kuo vaikščiojimas naudingas sveikatai?

Neseniai Londono gydytojų ir ekspertų atliktas tyrimas atkreipė dėmesį į vaikščiojimą, kaip vieną geriausių prevencinių priemonių kovojant su svorio padidėjimu. Ir tikrai ne veltui kiekviename telefone, išmaniojoje apyrankėje ar laikrodyje yra dienos žingsnių skaičiuoklė. Judėjimas ar vaikščiojimas yra tiesus kelias, kad jaustumėtes jaunesni, sveikesni ir laimingesni.

Nors žmonės nuo senų laikų pradėjo kontroliuoti savo kūno svorį, tačiau tik apie apie 1990 m. pirmą kartą išgirdome apie „priverstinį” ar „tyčinį” vaikščiojimą, kaip svorio mažinimo priemonę. Nuo tada atlikta labai daug tyrimų šia tema ir tyrimai parodė, kad bent 30 minučių kasdienis pasivaikščiojimas veikia kaip prevencinė priemonė prieš nutukimą, širdies ligas, hipertenziją, diabetą, depresiją  ir nerimo sutrikimus. Taip pat artritą, hormonų disbalansą ar net skydliaukės sutrikimus bei nuovargį

Jei iki šiol neprisiverčiate išeiti pasivaikščioti kasdien, galbūt reiktų pradėti?

Kaip minėjau ankčiau vaikščiojimas gali būti beveik toks pat veiksmingas, kaip intensyvesnės treniruotės ar mankšta, kai reikia numesti svorio ar jį palaikyti.
Jei per dieną vaikščiosit maždaug 30 minučių, nesudeginsit tonos kalorijų ir galite pagalvoti, kaip tai gali padėti numesti svorio? Kertinis akcentas čia yra tai, kad padidinsite savo aktyvumą, ir jei tai darysite kasdien, tai ilgalaikėje perspektyvoje jums tikrai pasijaus ir pasimatys rezultatai, o tuo pačiu nenuvargsite taip stipriai, kaip atlikdami jėgos treniruotes ar bėgiodami. Iš kitos pusės vaikščiojimas yra puikus būdas save paruošti bėgimui ar išlikti fiziškai aktyviam. Nereiktų pamiršti ir kitų vaikščiojimo privalumų, kaip atsipalaidavimas po sunkios darbo dienos ar nuovargio sumažinimas.

Vaikščiojimas

Taigi, kiek reiktų nueiti ir kokiu greičiu tai daryti, norint numesti svorio?

Vaikščiojimas laikomas vidutinio intensyvumo veikla, nes dauguma ekspertų rekomenduoja žmonėms stengtis vaikščioti „sparčiai“ bent 4-6 kilometrų per valandą greičiu, kad būtų pasiektas didžiausias efektas. Žvelgiant į perspektyvą ir norint, kad svorio kritimas nesustotų, reiktų vaikčiojimo greitį didinti iki  8–9 kilometrų per valandą. Kitas jūsų dienos tikslas turėtų būti nueiti apie 10 000 žingsnių per dieną. Nereiktų pamiršti, kad jei jūsų mityba nesubalansuota, jūs blogai miegate ir visalaik būnate nervingas bei pavargęs, tai vien vaikščiojimas daug naudos neduos.

Jei iki šiol mažai judėjote ir jūsų gyvenime aktyvumo buvo mažai, pravartu pradėti lėtai ir palaipsniui didinti savo vaikščiojimo intensyvumą, pavyzdžiui, vaikščioti po 15–20 minučių vieną ar du kartus per dieną, ir palaipsniui didinkite. Nepamirškite padaryti apšilimo ir tempimo pratimų, kad išvengtumėte traumų.

Bendrinti šį įrašą