Limfinė sistema: kas tai, kaip ji veikia ir kaip ją sustiprinti?

Limfinė sistema: kas tai, kaip ji veikia ir kaip ją sustiprinti?

Kas yra limfinė sistema? Tai svarbi imuninės sistemos dalis, gyvybiškai svarbi siekiant apsaugoti mus nuo ligų ir žalingo, ligas sukeliančio uždegimo. Iš esmės limfinė sistema yra vidinė kūno „drenažo sistema“, kraujagyslių ir limfmazgių tinklas, pernešantis skysčius iš viso kūno audinių į kraują ir atvirkščiai.

Limfinė sistema atlieka pagrindinį vaidmenį, apsaugojant mūsų organizmą nuo išorinių grėsmių, tokių kaip infekcijos, bakterijos ir vėžio ląstelės, kartu padeda palaikyti skysčių pusiausvyrą organizme. Tiesą sakant, limfinė sistema yra labai panaši į kraujotakos sistemą, sudarytą iš venų, arterijų ir kapiliarų šakų – ir viena, ir kita perneša būtinus skysčius po visą kūną ir yra gyvybiškai svarbios mūsų gyvybei palaikyti.

Geriausias būdas apsaugoti šią sudėtingą sistemą – subalansuotai maitintis, treniruotis ir imtis priemonių natūraliai detoksikuoti kūną.

Lyginant su venomis, limfagyslės yra daug mažesnės. Limfinė sistema neša skystį, vadinamą limfa, kuris kaupia mūsų kraujo ląsteles. Limfa yra skaidrus, vandeningas skystis, kuris kartu su bakterijomis visame kūne perneša baltymų molekules, druskas, gliukozę ir kitas medžiagas.

Simptomai rodantys, kad jūsų limfinė sistema pažeista

  • lėtinis nuovargis
  • limfmazgių (pvz., gerklės, pažastų ar kirkšnių) patinimas
  • raumenų skausmai ir jų įtampa
  • sąnarių skausmai
  • gerklės skausmai ir peršalimas
  • dažnos infekcijos ar virusai
  • fibromialgijos simptomai
  • artritas

Kūnas apsaugo mus nuo infekcijų ir ligų, sulaikydamas mūsų organizme esančius mikrobus (daugiausia bakterijas, kurias pasiimame iš aplinkos) ir siųsdamas juos į limfmazgius, kur jie tampa „įstrigę“. Tai neleidžia bakterijoms plisti ir sukelti papildomų problemų, tokių kaip virusai. Kai bakterijos yra įstrigusios, limfocitai puola ir naikina bakterijas. Limfmazgiai išsipučia, jei turite infekciją ar virusą, nes padidėja limfocitų gamyba. Iš esmės taip atsiranda uždegimas.

Limfinė sistema- 5 būdai kaip ją išlaikyti stiprią

1. Sumažinkite uždegimą ir pagerinkite kraujotaką

Sveika mityba, mankšta,sportas,  nerūkymas, pakankamai miego ir streso mažinimas yra labai svarbūs norint sumažinti oksidacinį stresą, ir sustabdyti natūralius organizmo detoksikacijos procesus. Kraujotakos sistema ir limfinė sistema priklauso viena nuo kitos.

Kol kraujas cirkuliuoja po kūną kraujagyslėmis, dalis skysčių natūraliai išteka ir patenka į audinius. Tai normalus procesas, kurio metu į ląsteles patenka maistinės medžiagos, vanduo ir baltymai. Skystis taip pat surenka ląstelių atliekas, tokias kaip bakterijos ar net negyvos ar pažeistos ląstelės, pavyzdžiui, vėžio ląstelės.

Limfinė sistema

2.Laikykitės subalansuotos priešuždegiminės mitybos

Kuo maistingesnė ir sveikesnė jūsų mityba ir kuo mažiau cheminių medžiagų patenka į jūsų kūną, tuo geriau veikia jūsų limfinė sistema. Priešuždegiminis maistas tiekia labai reikalingas maistines medžiagas ir antioksidantus, taip pat sumažina laisvųjų radikalų žalą (taip pat vadinamą oksidaciniu stresu), dėl kurio kūnas sensta greičiau ir silpnėja imunitetas.

3. Sportuokite

Limfinė sistema geriausiai veikia, kai judinate kūną, todėl skysčiai cirkuliuoja geriau ir maistinės medžiagos pasiekia jūsų ląsteles. Bet kokie reguliarūs pratimai ir judesiai (pvz., tiesiog daugiau vaikščiojimo) yra naudingi norint palaikyti tinkamą limfos sistemos veiklą, tačiau kai kuris sportas atrodo ypač naudingi, įskaitant jogą, didelio intensyvumo intervalines treniruotes, jėgos ir ištvermės treniruotes.

limfinė sistema

4. Masažo terapija 

Masažo terapija yra puikus pasirinkimas siekiant išvengti patinimo, skausmo ir skysčių kaupimosi audiniuose. „Limfodrenažinis masažas“ yra specializuotos masažo terapijos rūšis, padedanti ląstelėms išlaisvinti toksinus ir suardyti limfos spūstis. Tyrimai parodė, kad tai naudinga mažinant skausmo intensyvumą. Masažai gali suaktyvinti limfinę sistemą ir padėti pašalinti skysčių perteklių iš audinių.

5. Mėgaukitės infraraudonųjų spindulių pirtimis

Niekada negirdėjote apie infraraudonųjų spindulių pirtis? Šis paprastas gydymas yra vienas geriausių būdų natūraliai detoksikuoti kūną ir palaikyti bendrą sveiką imuninę sistemą. Infraraudonųjų spindulių pirties terapija padidina prakaito gamybą, todėl iš audinių pašalinama daugiau toksinų. Tai taip pat gali pagerinti kraujo tekėjimą ir padėti audinių gijimui, o tai labai svarbu limfinės sistemos sveikatai.

 

Bendrinti šį įrašą