Žemė yra plokščia arba ką sako mokslas apie COVID-19

Žemė yra plokščia arba ką sako mokslas apie COVID-19

Maždaug taip įsivaizduoju žmogų, kuris vis dar šiandien pro pirštus žiūri į esamą situaciją visame pasaulyje ir yra dėjęs skersą ne tik ant savęs, bet ir ant artimųjų bei savo draugų. Bet kokiu nerašysiu aš pamokslų, nes jie nepadės, o ir nesu daktaras, kad kažką teigčiau, todėl remsiuosi šaltiniais, kurie kalbės už mane.

Tiesiog paanalizuokime ką kalba mokslas, gydytojai ir kodėl visi, kurie netiki viruso rimtumu bei dėlioja savo sugalvotas teorijas, pasak mokslo ir medikų, klysta.

Kaip aš galiu turėti teigiamą COVID-19 tyrimą, jei nejaučiu simptomų?

Lygiai taip pat, kaip nejaustumėte visų 3 vėžio stadijų ir 4-oje gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Nelinkiu tokio scenarijaus, bet iš esmės tai puikiai parodo žmogaus bendrą išprusimą. Esmė, kad virusai būna besimptomiai, kurių metu Jūs galite sirgti, nešioti virusą ir užkrėsti kitus, tačiau pats net nejausti.

 

Keli scenarijai, kurie gali nutikti besimptomiui nešiotojui: galų gale imunitetas neatlaikys ir pats susirgsite; tiesiog nešiosite ir jei būsite dėjęs apvalų, aplink Jus žmonės užsikrės, sirgs ir baisiausia – mirs; gali sukelti kitų pasekmių ir net neįtarsite, kad COVID-19 buvo to priežastis; gyvensite, pragyvensite ir net nebūsite žinojęs, kad sirgote.

Bet pasikartosiu, tai nereiškia, kad Jūs nepakenksite kitiems, kuriems tai gali būti labai, LABAI pavojingas virusas. Todėl, jeigu esate išsityręs ir turite teigiamą COVID-19 atsakymą arba turėjote tiesioginį kontaktą su sergančiu žmogumi ir bimbinėjate po miestą, tai tiesiog esi arogantikšas savanaudis.

Galiu valgyti virusus, nes mano vibracinis dažnis nesutampa.

Pradėkime nuo to, kad gali būti, jog Jūs užsikrėtėte, bet to nejaučiate ir nepajausite, bet toliau visus sėkmingai užkrėsite. Taip pat yra ir inkubacinis periodas! Gripas ar koks kitas virusas dažniausiai pasireiškia per 1-4 dienas, bet su COVID-19 yra kiek kitaip. Jis gali pasireikšti po 2, o kartais net po 14 dienų! Tad kita vertus per anksti nesidžiaukite savo vibraciniu lauku. Shit happens…

Taigi čia tiesiog gripas, nieko tokio?

Visų pirmiausia, Jūs nežinote, jeigu užsikrėsite korona, koks scenarijus Jūsų laukia: lengvas, sunkus, labai sunkus ar koma, o blogiausia – mirtis. Ir jei bus blogiausias scenarijus tai niekas nepadės, nes vaistų ir vakcinos tiesiog nėra, teks tikėtis, kad atlaikys tik pats organizmas.

Gripas yra sezoninis, mažiau užkrečiamas, gali būti gydomas daugeliu atvejų namuose, gydomas vaistais ir neturi tokio didelio mirtingumo, kaip korona. COVID-19 yra kiek kita istorija ir kur kas sunkesnių pasekmių turintis virusas, kuris dažniausiai taikosi į silpniausią žmogaus vietą. Todėl ir itin pavojingas turintiems lėtines ligas!

Nuo gripo irgi miršta žmonės!

Taip, miršta. Palyginkime skaičius: gripu JAV per 2019-2020 metus sirgo: 56 mln. žmonių ir mirė 62 tūkst., o COVID-19 per 2020 m. prasirgo 8,78 mln., mirė 226 tūkst. Jaučiate skirtumą? Serga 6,5 karto mažiau, o miršta 4 kartus daugiau! Ir miršta todėl, kad sunku pagalvoti apie kitus ir apie savo artimus. O tokios statistikos, kuomet šeimos nariai užsikrečia vieni nuo kitų tikrai netrūksta.

Kaukės nieko nepadeda – čia yra farmacijos išmyslas!

Antroko lygio verslo pamokėlė: augant poreikiui (paklausai) ir nesant pakankamam kiekiui (pasiūlai), kainos yra reguliuojamos ir dažniausiai keliamos. Kaukės nėra išimtis. Dabar kai kaukių jau prigamino pasaulis tiek, kad galima naudoti vietoje WC popieriaus, tai ir kaina nukrito iki 5 Eur. už 50 vnt. Tad čia ne farmacijos išmislas, o paprasta ekonomika.

Kaukės yra reikalingos ne tik tam, kad Jūs apsisaugotumėte, bet tam, kad Jūs neužkrėstumėte kitų, ypač jeigu sergate ir to net nežinote. Be to, epidemiologų surinkti duomenys parodė, jog kaukės padeda labai smarkiai sumažinti viruso plitimą, o tai jau yra pakankama priežastis išėjusi iš namų užsidėti kaukę, nes jeigu visi dėvėtume kaukes viruso plitimas sumažėtų 80 procentų. Taip, 80 proc.

Tai kontrolės priemonė!

Korona yra tikra ir žmonės serga. Sutinku, kad neįprasta, jog atsirado perdėta kontrolė, tačiau  jos prireikė ir reikia dėl pačių žmonių aplaidumo ir abejingumo. Viskas yra dėl to, jog laiku nemokame girdėti ir visada galvojame, kad ligos liečia tik kitus, kol neaplanko mūsų pačių šeimos. Dabar tai neišvengiama, jog mus žymės, registruos ir ribos. Kito kelio tiesiog nėra, nes pozna Fedia.

Ką mes galime padaryti?

Mes galime būti kantrūs, supratingi ir šį periodą skirti sau. Ne man mokinti Jus gyventi ir tikslas mano visai ne toks. Šį įrašą rašau ne todėl, kad noriu įskaudinti ar pašiepti, o tik priminti apie tai kas darosi už namų durų ar kitų žmonių šeimose. Kai mano rate tokių žmonių daugėja geometrine progresija ir man darosi neramu bei baisu, norisi pridėti ir savo 5 kapeikas.

Prieš virusą nepapūsime, jam neįdomios mūsų nuotaikos, rūpesčiai, įsitikinimai ir praleistos šių metų atostogos. Jis puls ir guldys, o jei norime, kad tai neatsitiktų reikia išmokti su juo gyventi. Apie tai kalba SAM kiekvieną dieną ir skatina mus likti namuose, laikytis atstumo, dėvėti kaukes ir nesivaidenti renginiuose. Sutinku, kad norime išeiti ir mėgautis įprastu gyvenimu ir tai galime daryti, tik nesitrinkime subinėmis parduotuvių eilėse, nekvėpuokime autobuso stotelėje į kaklą kitam, nenešiokime kaukės nusismaukę jos ant lūpų, dezinfekuokime rankas ir paviršius bei svarbiausia pagalvokime apie kitus.

Suprantu, paskutinis prašymas – rūpintis kitais yra sunkiausias, nes visada visiems pajebat ant visų apart savęs. Bet gal to ir reikėjo, kad pakeistume savo vertybes?

Dabar ne laikas hate‘int, dabar laikas palaikyti vieni kitus.

Tikslas visų vienodas – būti sveikiems ir manau, kad ypač dabar mes vieni be kitų šio tikslo nepasieksime.[/vc_column_text][vc_column_text]

Keletas šaltinių:

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Asymptomatic
  • https://www.healthline.com/health-news/why-covid-19-isnt-the-flu#More-deaths-in-a-shorter-span
  • https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=corona+deathshttps://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm
  • https://www.cdc.gov/flu/symptoms/flu-vs-covid19.htm
  • https://www.ucsf.edu/news/2020/06/417906/still-confused-about-masks-heres-science-behind-how-face-masks-prevent
  • https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/coronavirus/in-depth/coronavirus-mask/art-20485449a

Bendrinti šį įrašą