Pasaulio garsenybės kurios motyvuoja bėgti

Pasaulio garsenybės kurios motyvuoja bėgti

Nerandate laiko sportui? Diena atrodo per trumpa, darbų per daug ir nebelieka laiko tarpo įsiterpti treniruotei? Drįsčiau suabejoti, kad tai gali būti prastas laiko planavimas. Šis straipsnis nėra itin mokslinio pobūdžio, tai labiau skirta tam, kad kiekvienas galėtumėme įsigilinti į savo laiko planavimo gebėjimus ir paanalizuoti, kodėl neturime laiko sportui, ką reikėtų keisti. Šiek tiek dėl smalsumo panaršius internete ir paanalizavus įvairių bėgimo varžybų rezultatus, galima pastebėti, kad laiko sportui ir bėgimui randa net patys aktyviausi. Ne tik sportui, bet ir ganėtinai rimtam sportui – maratono bėgimui. Maratonas tikrai nėra itin lengva rungtis, juk tai 42,195 km., todėl nubėgti tokį atstumą atsistojus nuo sofos greičiausiai nepavyks ir tenka nemažai paplušėti avint sportbačius. Treniruotės reikalauja nemažai laiko, tad įdomu apžvelgti, kokios mums puikiai žinomos ir gyvenime daug pasiekusios bei garsios asmenybės dar randa laiko ir maratono varžyboms. Žemiau pateiktame sąraše pasistengiau pateikti plačiausiai Lietuvoje žinomas ir įvairiomis veiklomis užsiiminėjančias užsienio garsenybes, kurios bent kartą savo gyvenime yra įveikusios oficialų maratoną.

Gordon Ramsay. 3:30:37 (5:00 min./km.).

Virtuvės šefas, restoranų savininkas, rašytojas, televizijos garsenybė. Verslininko restoranai plačiai paplitę visame pasaulyje – Prancūzijoje, Italijoje, Kanadoje, JAV ir t.t. Tikiu, kad daugelis Gordon‘ą atpažįsta iš TV laidų arba facebook‘e šmėžuojančių video, kuriuose jis, švelniai tariant, šaukia ant virtuvės darbuotojų. Taip pat jo laidų galima (arba galimėjo) pamatyti ir lietuvšikoje televizijoje. Taigi, tiek nemažai veiklos turintis verslininkas vis tiek įstengė maratoną įveikti gana solidžiu laiku, tad pasisemti motyvacijos iš šios asmenybės tikrai vertėtų. George W. Bush. 3:44:52 (5:20 min./km.).

Verslininkas ir JAV prezidentas (2001-2009 m.).Vienintelis JAV prezidentas, nubėgęs maratoną (žinoma, šalies valdyme tai tikrai neturi jokios įtakos) ir įrodantis, kad treniruotes galima suderinti net ir su tokiomis pareigomis. Finišo laikas tikrai nedarantis gėdos – Houston‘o maratone 1993 m. distancija įveikta vidutiniu 5:20 min./km. greičiu. Tuo metu jam buvo 47 metai. Richard Branson. 5:02:24 (7:10 min./km.).

Verslininkas, autorius, žurnalas Forbes jo turtą vertina 4.4 b. doleriais (žiūrėta 2020-11-22). 1972 m. su kolega įkūrė Virgin Group, turinčią apie 71 tūkst. darbuotojų. 2010 m. Londono maratoną nubėgo vidutiniu 7:10 min./km. greičiu. R. Branson fizinį aktyvumą ir treniruotes įvardina kaip bene pagrindinį sėkmės komponentų savo asmeniniame gyvenime ir verslo karjeroje.

Kevin Hart. 4:05:06 (5:49 min./km.).

Aktorius, komikas ir sporto gigantų Nike veidas, dažnai reklamose ir Nike programėlėje motyvuojantis judėti ir nepasiduoti. Kevin‘as yra įveikęs jau ne vieną maratoną, bet kol kas geriausias jo laikas pademonstruotas New York‘e 2018 m – 4:05 val. Čikagos maratoną 2019 m. jis nubėgo kiek lėčiau – 4:13 val. Bet kokiu atveju šis aktorius kiekvienam iš mūsų turėtų būti tikra motyvacijos bomba. Edward Norton. 3:48:01 (5:24 min./km.).

Puikiai lietuviams žinomas JAV aktorius, stipriai išgarsėjęs filme Kovos klubas (Fight Club). Panašu, kad ne tik filme Edward‘as prijautė sportui (jei tai, ką filme veikė vyrukai, galima pavadinti sportu), tačiau ir realybėje aktorius yra gana atletiškas. 2009 m. įveikto New York‘o maratono laikas – 3:48 val.16455Pamela Anderson. 5:41:03 (8:05 min./km.).

Mano ir dar jaunesnėms kartoms jau sunku įvardinti kas per garsenybė yra P. Anderson, tačiau kiek vyresni žmonės puikiai prisimena šią aktorę iš serialo Baywatch (Gelbėtojai). Kadanos ir JAV pilietybes turinti aktorė bei modelis savo pirmąjį maratoną įveikė 2013 m. New Yorke, kuomet jai buvo 46 m. Panašu, kad badavimas tarp modelių kai kam yra tik stereotipas. Kai kurie modeliai įstengia parodyti ir ganėtinai neblogą sportinį rezultatą.

Bent kartą bėgimo batelius užsidėję žmonės man gali pritarti – kai kurių šiame sąraše esančių žmonių, kaip mėgėjų, rezultatai yra ganėtinai aukšti. Kažkokių asmenybių nepaminėjau ir norite padidinti sąrašą? Kokias Lietuvos garsenybes norėtumėte įtraukti į tokį sąrašą, kurie jus motyvuoja? Pasidalinkite!

Bendrinti šį įrašą