5 pagrindinės maisto grupės, kurias privalai valgyti kasdien

5 pagrindinės maisto grupės, kurias privalai valgyti kasdien

Subalansuota mityba susideda iš penkių pagrindinių maisto grupių, bet kokios jos yra ir kiek jų turėtume valgyti kiekvieną dieną tikriausiai žino ne visi.  Pagrindinės grupės yra vaisiai ir daržovės, krakmolas, baltymai, pieno produktai ir riebalai. Valgydami pakankamai produktų iš šių maisto grupių, subalansuosite savo mitybą ir padarysite ją sveikesne.

Plačiau aptarkime kiekvieną iš jų:

5 maisto grupės, kurias privalai valgyti kasdien

Vaisiai ir daržovės

Ar žinojote, kad vaisiai ir daržovės turėtų sudaryti net iki trečdalio jūsų dienos maisto? Deja, dauguma žmonių suvalgo jų labai mažai, o kartais dienos maistas būna be jų. Nereiktų pamiršti, kad vaisiai ir daržovės yra raktas į gerą savijautą, energiją, žvalumą. Juose gausu taip mums reikalingų maistinių medžiagų, skaidulų ir vitaminų. Iš tikro, kuo daugiau vaisių ir daržovių valgome, tuo geriau. Aišku, nereikia pamiršti, kad kas per daug, tas nesveika. Vaisiai ir daržovės gali būti vartojami įvairiai.  Švieži, džiovinti, salotose ar kokteilyje. Nebijokite eksperimentuoti su skoniais, derinti įvairius vaisius ir daržoves, taip atrasdami savo skonius ir daugiau šios grupės maisto įterpdami į savo mitybą.

Krakmolas

Taip, tai krakmolo turintys produktai. Tikriausiai kai kuriems bus naujiena, tačiau krakmolas yra svarbus jūsų mitybos elementas, nes jis yra geras energijos šaltinis. Produktus, turinčius krakmolo, reikėtų valgyti gan dažnai. Puikus pasirinkimas tokie maisto produktai kaip pilno grūdo makaronai, rudieji ryžiai, viso grūdo duona. Juose yra ne tik mums reikiamo krakmolo, tačiau gausu ir maistinių medžiagų bei skaidulų, kurios yra naudingos mūsų sveikatai.

Baltymai

Baltymai yra būtini norint padėti organizmui auginti raumenis ir jaustis gerai. Džiugi žinia ta, kad yra daug baltymų šaltinių. Tai mėsa, žuvis, kiaušiniai, ankštiniai augalai ir daugelis kitų produktų. Beje, šie išvardinti produktai yra puikus vitaminų ir mineralų šaltinis. Tarkim, mėsa ir kiaušinių tryniai yra geri vitamino D turintys produktai. Tačiau jei laikotės veganiškos dietos, gali būti sunku gauti šios maistinės medžiagos šaltinį. Tokiais atvejais gali padėti vitamino D papildų įtraukimas į savo mitybą.

5 pagrindinės maisto grupės

Pieno produktai
Pieno produktai, tokie kaip natūralus sūris ar jogurtas, yra puikus baltymų, kalcio ir įvairių vitaminų šaltinis. Renkantis pieno produktus, verta atkreipti dėmesį, iš ko pagamintas produktas. Jogurtas-nelygu jogurtui. Dažnu atveju jogurtuose gausu pridėtinio cukraus, tad reiktų rinktis kuo natūralesnį produktą, kuris tiks ir gėrimo pavidalu, ir kaip salotų padažo pagrindas.

Riebalai

Taip, riebalai mums irgi reikalingi ir naudingi, kaip ir kitos maisto grupės, tiesiog reiktų atkreipti dėmesį į riebalų rūšis. Mums sveikesni ir naudingesni yra nesotieji riebalai. Avokadai, riešutai, sėklos, tai puikūs ir natūralūs riebalų šaltiniai, kuriuos vertėtų įterpti į savo mitybą.

Pagerinkite savo sveikatą ir jauskitės geriau su geros savijautos mitybos planu

Bendrinti šį įrašą