TOP patarimai gydant riešo skausmus

TOP patarimai gydant riešo skausmus

Šiuo metu kuomet kiek įmanoma daugiau darbas keliauja į namus, dirbant kompiuteriu, būtina pasirūpinti ir darbo ergonomika, ir savo kūno sveikata. Šiuo straipsniu norime Jums pateikti svarbiausius patarimus, kaip dirbti namuose ir tuo pačiu nekenkti savo sveikatai.

Daug intensyviai dirbant su kompiuteriu gali atsirasti riešo skausmai, pirštų tirpimai. Kodėl? Dažniausi iš rizikos veiksnių yra: mažas fizinis aktyvumas, prasta darbo egonomika. Na mes prie to prieisime, visų pirma išsiaiškinkime kas yra riešo tunelio sindromas.

Riešo tunelio sindromas

Riešo kanalas yra ganėtinai siauras, apie 1.7 centimetro pločio, esantis rieše, pro kurį praeina nervai ir kraujagyslės. Patį riešą supa stipri jungiamojo audinio juosta, vadinama skersiniu riešo raiščiu. Vidurinis nervas yra vienas iš pagrindinių rankos nervų (kiti nervai įnervuojantys ranką yra alkūninis ir stipininis). Vidurinis nervas yra tarp dilbio kaulų alkūnkaulio ir stipinkaulio, riešo tuneliu sujungtas su rankos plaštaka. Nervas nueina į nykštį, rodomajį pirštą ir vidurinį pirštą. Jis taip pat kontroliuoja raumenis, esančius aplink nykščio pagrindą. Devynių sausgyslių, esančių riešo kanale, funkcija yra lankstyti nykštį ir pirštus. Taigi riešo tunelinis sindromas, būtų, kuomet yra spaudžiamas riešo kanale vidurinis nervas, spaudžiamas nervas yra dėl susiaurėjusio kanalo, kuomet audiniai patinsta, taigi tuo metu nervui lieka mažai vietos. Šis nervo spaudimas gali atiduoti į pirštus tirpimą, dilgčiojimą, skausmą. Skausmai dažniausiai pasireiškia kai riešas yra sulenktas arba yra įtemptas ne ergonomiškoje padėtyje.

Šioje nuotraukoje galite matyti kaip yra spaudžiamas vidurinysis nervas:

Buvo atliktas mokslinis tyrimas, ištirti 2300 darbuotojai iš 54 skirtingų kompanijų, kuriems daug tenka dirbti kompiuteriu ir ilgą laiko tarpą laikyti riešą tiesimo pozicijoje (naudojantis klaviatūra ir kompiuterio pele). Mokslinis tyrimas patvirtino, jog toks darbas yra rizikos faktorius riešo tuneliniams sindromui.

Kadangi toks darbas yra rizikos faktorius, mes nurodome į ką reiktų papildomai atkreipti dėmesį, nes sėdint daug kas rūpinasi tik savo nugaros laikysena, tačiau užmiršta apie riešo, rankų padėtis.  Nurodome taisyklinga ir netaisyklinga darbo ergonomika apačioje:

Nuotraukos imtos iš Mike De La Flor, Dr. Aaron Daluiski

Rekomendacijos

  • Kas 45min-1h nuo sėdimo darbo darykite pertraukas bent 1-2 minučių (atsistokite, pavaikščiokite, eikite išsivirkite arbatos, padarykite keletą tempimų pratimų);
  • Pasirūpinkite savo fiziniu aktyvumu po darbo, po pasyvaus darbo kuo aktyviau leisti laisvalaikį;
  • Susitvarkykite savo darbo vietą, kad ši būtų tvarkinga, prieinama ir būtų patogu darbuotis ilgą laiką;
  • Jeigu jūsų darbas daug dirbti prie kompiuterio užsiimkite prevenciniai pratimais, stiprinkite riešą ir dilbį:

Pratimų metu stenkitės laikyti riešą stabilioje pozicijoje.

Taip pat riešo tunelinį sindromą galima gydyti ir fizioterapinėmis priemonėmis pvz: transkutanine elektro stimuliacija taip mažinant uždegimą. Rekomenduojame kreiptis pas specialistus tam, kad sužinoti tikslią riešų skausmo priežastį ir kuomet konservatyvus gydymas neteikia naudos. Riešo tunelio sindromas yra tik vienas iš daugelio priežasčių dėl ko atsiranda skausmas, šių priežasčių gali būti daug.

Bendrinti šį įrašą