Pykinimas – 6 natūralūs būdai jį sumažinti

Pykinimas – 6 natūralūs būdai jį sumažinti

Kaip sumažinti pykinimą

Mes visi esame gyvenime patyrę tą nemalonų pojūtį skrandyje. Pykinimas nėra malonus jausmas ir jo priežasčių gali būti labai daug. Nesveika mityba, stresas, bakterijos, nuovargis ir daugelis kitų. Iš tikro pykinimas yra jūsų kūno apsaugos mechanizmas. Pykinimas praneša jums, kad su jūsų organizmu kažkas ne taip ir vėmimas, kuris ateina vėliau yra atsakomoji būsena. Kai kuriais atvejais vėmimas, iš tikrųjų, palengvins pykinimo jausmą, nes organizmas pašalins kenksmingas medžiagas iš jūsų skrandžio ar palengvins skrandžio veikimą, jei persivalgėte arba suvalgėte kažką negero.

Nors mūsų vaistinėse pilna vaistų, tokių kaip angliukas ir kiti, kurie padeda numalšinti šį jausmą, tačiau vaistai turėtų būti visalaik antraeilis dalykas, kai kitos priemonės nepadeda. Šiandien pakalbėsiu apie 6 natūralias priemones pykinimui numalšinti.

6 natūralūs būdai sumažinti pykinimą

1. Imbieras

Imbieras buvo naudojamas kaip priemonė nuo pykinimo įvairiose tradicinėse medicinose daugiau nei 2000 metų. Daugelis klinikinių tyrimų parodė, kad imbieras turi pykinimą mažinantį poveikį prieš įvairius dirgiklius. Norėdami sumažinti pykinimo jausmą gerkite imbiero arbatą. Norėdami pasigaminti imbiero arbatos, supjaustykite arba sutarkuokite imbiero šaknį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Praėjus maždaug 10 minučių nukoškite ir gerkite.

2. Vitaminas B6

Vitaminas B6 atlieka svarbų vaidmenį atliekant įvairias fizines ir psichologines funkcijas,tačiau jis gali palengvinti virškinimą ir sumažinti pykinimą. Ypač B6 vitaminai ramina ir mažina pykinimą nėštumo metu.

3. Pipirmėčių eterinis aliejus ir arbata

Pipirmėčių aliejus ir arbata dažniausiai rekomenduojami dėl antiemetinio ir antispazminio poveikio skrandžiui ir gaubtinei žarnai. Vienas iš galimų pipirmėčių aliejaus ir arbatos veikimų virškinimo trakte yra raumenų susitraukimų slopinimas, kurį sukelia serotoninas ir medžiaga P. Keli tyrimai parodė pipirmėčių aliejaus veiksmingumą mažinant pooperacinį pykinimą ar net pykinimą po chemoterapijos

4. Ramunėlių arbata

Ši arbata yra viena populiariausių visame pasaulyje. Jos rasite kiekvienoje parduotuvėje ar vaistinėje, o be to, nesunkiai galite pasidaryti ir patys. Jau nuo senų senovės ramunėlės buvo vertinamos kaip virškinimą atpalaiduojančios medžiagos, jomis buvo gydomi įvairūs virškinimo trakto sutrikimai, įskaitant pykinimą, vėmimą, blogą virškinimą, o kartais net viduriavimą. Ramunėlių arbata nuramina skrandį ir atpalaiduoja raumenis žarnyne.

5. Citrina

Citrina geriausiai žinoma kaip labai geras vitamino C šaltinis ir todėl, kad puikiai išvalo toksinus iš jūsų organizmo. Tačiau, ar žinojote, kad citriną galima naudoti ir kaip priemonę nuo pykinimo? O kas keiščiausia, kad atlikti medicininiai tyrimai parodė, kad pykinimą labai malšina net citrinos kvapas. Jei jaučiate pykinimą pabandykite nupjauti citrinos viršunėlę ir pora kartu įkvėpti arba dantimis įkąsti citriną.

pykinimas6. Kanapių aliejus

Atlikti medicininiai tyrimai parodė, kad kanapių aliejuje esantys kanabinoidai mažina pykinimą. Neseniai tyrimų su gyvūnais duomenys rodo, kad kanabinoidai gali būti ypač naudingi gydant sunkiau kontroliuojamus pykinimo simptomus chemoterapijos pacientams. Amerikos sveikatos instituto atlikto tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad keli kanabinoidų receptoriai vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant suvartojamą maistą, pykinimą ir vėmimą, skrandžio sekreciją ir žarnyno uždegimą.

Mitybos planaiSporto programos

Bendrinti šį įrašą