Trauka nugarai – 3 didžiausios klaidos

Trauka nugarai – 3 didžiausios klaidos

Trauka nugarai – 3 didžiausios klaidos

Sportininkų programose dažnai pasitaiko pratimų, kuriuos atliekant reikia link savęs traukti skirtingus įrankius – tai gali būti štangos, svareliai, gumos ar kita. Deja, dauguma siekia, kuo greičiau padidinti keliamą svorį ar greičiau užauginti raumenų masę, tačiau pamiršta skirti dėmesio, kaip teisingai atlikti šį pratimą. Kodėl svarbu tai daryti teisingai? Taip galima ne tik pagerinti rezultatus, bet ir išvengti sudėtingų traumų. Dauguma atlikdami šį pratimą susikoncentruoja tik į vieną judesį ir pamiršta, kad likęs kūnas taip pat turi būti aktyvus ir dalyvauti atliekamame pratime.

Traukimas yra puikus pratimas, kurio metu treniruojame daug raumenų, tačiau taip pat atliekant galima įvertinti judesio problemas, nes taisyklingam jo atlikimui būtina stipri užpakalinė raumeninė grandinė. O ar žinot, kad užpakalinę raumeninę grandinę sudaro raumenys nuo galvos iki kojų pirštų? Jeigu šie raumenys silpni, žmogus gali jausti nemažai skausmų, o vieni iš dažniausių – apatinės nugaros dalies, klubo, kaklo ir pečių.

Lengviausias būdas užkirsti kelią tokiems varginantiems skausmams – pirmiausia įvertinti, ar teisingai atliekate traukimo pratimą.  Traukimo metu svarbiausia, kad juosmuo, kaklas ir pečiai išliktų taisyklingoje pozicijoje visą laiką. Taip, būtent, visą laiką, o ne tik pratimo pradžioje.

DAŽNIAUSIOS KLAIDOS

Daugelis tiek individualiai, tiek grupėse sportuojančių žmonių yra linkę šio pratimo metu galvą stumti į priekį. Tokia pozicija parodo, kad žmogus turi per stiprius viršutinės trapecijos raumenis, kurie pakeičia tinkamą judesio atlikimą.

Kitą kartą apsilankę sporto klube, apsidairykite atidžiau – tikrai pamatysite daug tokių pavyzdžių.

Tiems, kurie pratimo metu negali išlaikyti nuleistų pečių ir jie kyla į viršų, galima įtarti, kad vidurinė ir apatinė trapecija yra gerokai per silpna, o krūtinės raumenys gerokai pertempti.

Dažniausias ir mėgstamiausias (supratę skirtumą, pažadu, pamėgsite teisingai atliekamus pratimus) kompensacinis veiksmas yra per daug išlenkta nugara (išreikšta juosmens lardozė). Šis judesys parodo juosmens raumenų ilgio ir stiprumo problemas. Laiku nepakeitus pratimo atlikimo technikos, gali pradėti varginti juosmens skausmai ir nuovargis.

Judėkime protingai!

Pratimai yra rekomendacinio pobūdžio. Prieš pradėdami fizinį aktyvumą,  pasitarkite su savo šeimos gydytoju ir/arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju, ir/arba kineziterapeutu.

Bendrinti šį įrašą