Kodėl „dieta” neveikia?! Kaip atsikratyti bado režimo?

Kodėl „dieta” neveikia?! Kaip atsikratyti bado režimo?

Kas yra „dieta”

Pradėkime nuo to, kad daugelis žodį „dieta” supranta neteisingai. Atminkit visam laikui, kad žodis „dieta” reiškia mitybą. Tai nereiškia, kad laikantis dietos, jums reikia įsijungti bado rėžimą. Metant svorį ir laikantis bado rėžimo dažnai viskas apsiverčia aukštyn kojom ir svoris net ne mažėja, o didėja.

Nepakankamas maistinių medžiagų kiekis jūsų kūno poreikiams gali pirmiausia sulėtinti medžiagų apykaitą. Ir tai yra absoliučiai priešinga tam, ką kiekvienas žmogus, nesvarbu, laikydamasis dietos ar ne, tikisi pasiekti, jei nori numesti svorio! Iš tiesų, kad ir kaip absurdiškai skambėtų, bet laikantis „bado rėžimo dietos” galima priaugti svorio.

dieta

O toliau, dar blogiau. Be neigiamo psichologinio poveikio, kurį gali sukelti badavimas, net jūsų protas pradeda dirbti ne taip, kaip turėtų. Sumažėjęs kalorijų suvartojimas gali sukelti nuovargį, nerimą, depresiją ir daugelį kitų neigiamų požymių.

Jūsų kūnas kasdien reikalauja „kuro”, maistingų medžiagų kasdieniniams darbams atlikti. Ir tai nėra tik baltymai, angliavandeniai ar riebalai. Tai apima viską. Ir vitaminus, mineralus, vandens kiekį. Badavimas atima iš jūsų Jums taip reikalingą kurą. Jūs jaučiatės pavargę, silpni ir irzlūs. Jūsų imunitetas silpnėja. Badavimo metu gali pasireikšti skrandžio problemų. Ir dėl ko tai? Dėl kelių greit numestų kilogramų?

Ne vienas tyrimas parodė, kad laikantis badavimo galima numesti svorio trumpuoju laikotarpiu, bet po jo, viskas ateina dviguba jėga. Svoris auga dar greičiau. Atsiranda psichologinės ir sveikatos bėdos.

subalansuota mityba

Dieta – kaip teisingai laikytis ir ką reiškia subalansuota bei sveika mityba?

Viskas paprasta. Reikia laikytis kalorijų deficito. Ir ne, ne, ne, ir dar karta ne – deficitas tai nėra badavimas. Kalorijų deficitas parodo, kiek jūs turite suvartoti kalorijų per dieną, kad svoris kristų, tačiau nereikia pamiršti, kad vien skaičius nėra svarbiausia. Jūs turite gauti ir visas jums reikalingas medžiagas, mineralus ar vitaminus. Dažnu atveju, žmogui tai padaryti sunku. Tuomet į pagalba ateina mitybos specialistai, mitybos planai. Su gerai sudarytu mitybos planu rezultatus pasiekti kur kas lengviau.

Valgai daug, o svoris mažėja!

Surinkti reikiamas medžiagas ir kalorijas iš sveiko maisto yra gerokai sudėtingiau, nei gali atrodyti, todėl ir valgyti reikia daug. Vienas normalus apsilankymas mac’e gali sudaryti tiek kalorijų, kiek jų gautumėte iš 3 normalių valgymų mano sudarytame mitybos plane. Todėl užmirškite badavimą, savęs kankinimą ir blogą savijautą. Valgykite skaniai, subalansuotai ir sveikai. Pamatysite, padėkosite sau už tokį sprendimą.

Bendrinti šį įrašą