Pratimas – įrankis, jų nereikia bijoti

Pratimas – įrankis, jų nereikia bijoti

Kiek Jūsų neatlieka tam tikrų pratimų iš baimės, jog tai gali teoriškai jus traumuoti? Mano patirtis rodo, kad labai daug žmonių yra būtent šios barikados pusėje. Kodėl taip yra?

Visų pirmą, tai pratimas, pats iš savęs, nėra pavojingas, jeigu mes jį atliekame teisingai, su gera technika ir pasirenkame tinkamą svorį mūsų fizinėms galimybėms.

Be abejo, yra pratimų sąrašas, kurio mes nerekomenduojame daryti ir jų niekada neįtraukiame į savo treniruočių programas. Pavyzdžiui, kaip įvairūs pratimai už galvos: vertikali trauka nugarai už galvos, pečių stūmimas už galvos ir pan. To priežastis yra per didelė rizika gauti traumą, tam rezultatui, kurį gaunate atliekant šiuos pratimus.

 

Tačiau, jeigu kalbėtume apie bazinius pratimus: pritūpimai, spaudimas, ypatingai – mirties trauka. Sutikite, kad daugelis jų nedaro, nes galvoja, kad jeigu darys, tai tikrai gaus traumą.
Kaip ir statybose, taip ir sporto salėje: pratimas yra įrankis pasiekti tikslą. Jeigu mes nemokame naudoti plaktuku ar pjūklu, tai liksime be pirštų, taip ir su baziniais pratimais.
Baziniai pratimai yra geriausias pasirinkimas vystyti absoliučiai visus kūno raumenis. Kitas bazinių pratimų privalumas yra judesys, kuris yra natūralus ir dažnai sutinkamas mūsų gyvenime: tupiame ant kėdės, sofos; sėdame į vonią, keliame sunkius daiktus nuo žemės; keliame sunkius daiktus ant lentynos virš galvos ir pan. Visa tai imituoja baziniai pratimai, kuriuos atliekant ir vystant raumenų jėgą, sąnarių ir sausgyslių stabilumą, mes gauname tik pranašumų gyvenime.

Nebijokite atlikti pratimų tik dėl to, kad girdėjote iš savo draugo, kuris su tuo pratimu gavo traumą ir pasakė, kad tai blogas pratimas. Ne – pratimas nėra blogas, tai draugas nemoka jo atlikti, o Jūs sėkmingai galite išmokti tai daryti ir visa gyvenimą treniruotis atliekant tą pratimą su kuriuos Jūsų draugas traumavo nugarą ar kitą kūno dalį ir pasiekti puikių rezultatų.
Suprantu, kad baziniai pratimai kelia baimę, nes pradėjus juos daryti mums gali kilti daug klausimų ar net nemalonių pojūčių, bet dažniausiai tai yra dėl tos priežasties, jog bandome tai daryti patys, be profesionalų pagalbos.
Mirties trauka gali būti labai traumuojantis arba labai gydantis pratimas, viskas priklausys nuo Jūsų atlikimo technikos ir gebėjimo įtraukti raumenis į darbą.

 

Sportas nėra duotybė, tai išmokstama, kaip kažkada vaikščiojimas ar matematika. Ir kalba neina tik apie sudėtingus, daugiasąnarinius pratimus. Kalbama apie tokius nekaltus pratimus, kaip šuoliukai, suvedimai staklėse ar net tūpimai su savo kūno svoriu. Dažniausiai gaunamos traumos yra tuose pratimuose, kuriuose mes galvojame, jog nereikia jokių papildomų pastangų.
Atleikant suvedimus, jeigu juos darysime, kad ir su lengvu svoriu, bet klaidingoje amplitudėje, galime sudėvėti sąnarius, pertempti sausgysles ar net jas traumuoti. Šuoliukai ar įprastas bėgimas, gali būti kur kas skaudesnis jūsų sveikatai pratimas nei mirties trauka, jeigu turėti nugaros problemų apie kurias nežinote arba jūsų korseto raumenys yra silpni ir tokiu būdu jei neatlieka savo funkcijos. Pavyzdžiu daug, tačiau mintis viena ir paprasta: pratimas, kad ir koks jis būtų sudėtingas, tėra įrankis, kurį įvaldžius galite ne tik pagerinti savo kūno proporcijas, jėgos rodiklius, bet ir sveikatą.
Nebijokite pratimų – bijokite prasto jų atlikimo.

Bendrinti šį įrašą