4 pagrindiniai būdai, kaip pagerinti atmintį

4 pagrindiniai būdai, kaip pagerinti atmintį

Jei esate jaunas ir sveikas, tikriausiai atminties problemomis nesiskundžiate ir galvojate, kad atmintimi reiks rūpintis pasenus. Tačiau atminties sutrikimai dažnai pasitaiko ir jauniems, iš pažiūros sveikiems žmonėms. Reiktų žinoti kelis svarbiausius būdus, kaip galima pagerinti atminti. Tai tinka ir jaunam, ir senam, ir nebūtinai jau turint atminties problemų, bet ir profilaktiškai.

Norint pagerinti atmintį ir kitas pažinimo funkcijas, tokias kaip koncentracija ir sprendimų priėmimas, ekspertai pataria:

  • Reguliariai mokytis naujos informacijos
  • Stengtis laikytis priešuždegiminės mitybos
  • Mankštintis
  • Pakankamai miegoti

4 pagrindiniai būdai, kaip pagerinti atmintį

Štai į ką reiktų atkreipti dėmesį ir kaip natūraliai pagerinti atmintį:

1. Mokykitės naujų dalykų

Kasdien sukurkite sau „iššūkį” su naujomis užduotimis. „Išlipimas iš savo komforto zonos“ yra puikus būdas skatinti neuroplastiškumą. Tai yra smegenų gebėjimas formuoti ir pertvarkyti sinaptinius ryšius, reaguojant į mokymąsi ir patirtį.

Vyresniame amžiuje gali būti lengva įsitraukti į monotonišką rutiną, tačiau norint, kad smegenys būtų aštrios ir dėmesingos, būtina toliau tobulinti naujus įgūdžius.

2.Laikykitės priešuždegiminės mitybos

Vienas svarbus atminties gerinimo aspektas yra aprūpinti smegenis reikalingomis medžiagomis, kurių reikia norint apsisaugoti nuo žalos (pvz., laisvųjų radikalų ir oksidacinio streso). Štai todėl subalansuota ir sveika mityba ne tik padeda numesti svorio, priaugti raumenų ar išlaikyti gražias kūno linijas, bet ir yra labai svarbi ir kitiems mūsų organizmo kasdieniniams procesams.

3. Reguliariai sportuokite, mankštinkitės

Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad reguliarus sportavimas, mankšta ir aktyvi veikla padeda apsaugoti tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę atmintį.

Aktyvumas:

  • Pagerina kraujotaką ir deguonies pasisavimą
  • Palaiko sveiką imuninę sistemą
  • Sumažina sutrikimų, kurie gali prisidėti prie atminties praradimo, pavyzdžiui, diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų, riziką
  • Padeda įveikti stresą
  • Mažina nuovargį
  • Kovoja su depresija

4. Miegokite pakankamai

Miegas daro didelę įtaką ne tik jūsų energijos lygiui, bet ir jūsų dėmesiui, atminčiai, emocijų reguliavimui ir kūrybiškumui. Kiekvienas mūsų skirtingas ir miego reikia vieniems daugiau, kitiems mažiau, tačiau gydytojai ir tyrimai sako, kad vidutiniškai suaugusiems reikia 7-9 valandų miego per naktį, kad jie jaustųsi gerai.

Išvados:

Taigi, kaip matote nieko stebuklingo nėra. Svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus, būti aktyviems ir nenustoti mokytis, ir Jūsų atmintis tikrai bus geresnė.

Bendrinti šį įrašą