Elektrostimuliacija. Kas tai?

Elektrostimuliacija. Kas tai?

Elektrostimuliacija yra vienas iš fizikinių veiksnių metodų, kai elektros srovė naudojama audinių ir organų funkcijai grąžinti bei aktyvinti. Elektros impulsai taip pat stimuliuoja nervus bei raumenis, gerina audinių mitybą, medžiagų apykaitą ir kraujotaką. Tam tikros elektros srovės gali būti naudojamos tiek nusilpusiam raumeniui aktyvinti, jo funkcijai atstatyti, tiek pertemptam raumeniui atpalaiduoti, dėl traumų atsiradusioms įtampoms slopinti, skausmui mažinti, jam malšinti, uždegimo gijimui spartinti.Elektros terapiją galima palyginti su masažu ir mankšta, tačiau šiuo atveju ne masažuojamas odos paviršius, bet gilyn besiskverbiantys elektros impulsai pasiekia ir sutraukinėja, mankština, masažuoja gilesnius raumenų sluoksnius, kurių žmogaus pirštai nepajėgtų užčiuopti.

Elektrostimuliacija yra naudojama labai plačiai, taikoma ne tik gydyti įvairias ligas, bet taikoma ir kaip atsigavimo priemonė.

Kadangi kiekvienas žmogus yra individualus, tai ir elektrostimuliacijos procedūros turi būti parenkamos kiekvienam asmeniškai po išsamios apžiūros. Įvairūs elektros srovių dažniai veikia skirtingai, tad jie, kaip ir srovės stiprumas, procedūros trukmė bei procedūrų skaičius, parenkami pagal kliento diagnozę ir norimą pasiekti efektą. Nors procedūra yra neskausminga ir nesukelia didesnių ribojimų, tačiau derėti aptarti procedūros eiga su klientu.

Elektrostimuliacija: Kam skirta?

Siekiant sustiprinti raumenis, pagerinti kūno formas, galima taikyti raumenims, kai sunku atlikti kažkokį pratimą sporto salėje.

Šis metodas leidžia paveikti net tas kūno zonas ar raumenų grupes, kurios yra silpnos, sunykusios, gausiai padengtos riebalais ar praradusios jėgą bei stangrumą. Galima dirbti su kiekviena raumenų grupe ar kūno zona atskirai, siekiant norimo rezultato tik toje konkrečioje vietoje.

Funkcinės elektrostimuliacijos prietaisai tinka žmonėms, negalintiems daug laiko praleisti sporto salėje.

Taikymo kursas:

Esant patologijai rekomenduojama pasitarti su gydančiu gydytoju ar kineziterapeutu. Siekiant sveikatintis ar naudoti atsigavimui po treniruotės galima naudotis gamintojo rekomendacijomis pridedamomis prie parduodamų aparatų.

Rezultatai

Jei elektrostimuliacijos parametrai yra parenkami tinkamai ir pagal indikacijas, tai atliekant kartu su fiziniais pratimais poveikis bus pasiektas daug greičiau negu atliekant tik fizinius pratimus.

Naudodami funkcines elektrostimuliacijos treniruotes su Compex aparatu galite optimizuoti savo treniruotes, formuoti kūno linijas, pasiekti tikslą greičiau, treniruotis saugiau ir atgauti jėgas po treniruotės. Su Compex aparatais tai atlikti labai paprasta ir patogu. Gal jau verta išbandyti?

Moksliniai darbai analizuojam naudojant Compex aparatą taip pat parodo teigiamią treniruotės efektą.

Judėkime protingai!

Kineziterapeutas R. Venskaitis

Pratimai yra rekomendacinio pobūdžio. Prieš pradėdami fizinį aktyvumą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju ir/arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju, ir/arba kineziterapeutu.

Bendrinti šį įrašą