Atsispaudimai. 3 netaisyklingi judesiai, kurių tau nieks nepaaiškino

Atsispaudimai. 3 netaisyklingi judesiai, kurių tau nieks nepaaiškino

Atsispaudimai. 3 netaisyklingi judesiai, kurių tau nieks nepaaiškino

Jei reikėtų išrinkti vieną dažniausiai naudojamų pratimų, kuris lengvai atliekamas namų sąlygomis – be jokios abejonės, tai tikrai galėtų būti atsispaudimai. Jų atlikimui nereikalinga jokia papildoma technika ar pasiruošimas, be to jiems atlikti tinka bet kokios namų ar sporto patalpos. Šis pratimas puikiai tinka norint apkrauti viršutinės kūno dalies raumenis. Tačiau daugelis nežino arba pamiršta, kad taisyklingai jį atliekantys taip pat gali stiprinti ir liemens, ir nugaros raumenis.

Šis pratimas turi labai nemažai papildomų sunkesnių variacijų (atsispaudimai viena ranka, atsispaudimai pakėlus vieną koją ir panašiai).

Visgi prieš atliekant sunkesnius variantus ar alinančias serijas, – reikėtų savęs paklausti – ar papraščiausius atsispaudimus darau teisingai? Ar tikrai po to jaučiuosi gerai ir neatsiranda papildomų skausmų kitose kūno vietose?

Paprašykite,kad kas nors  jus nufilmuoti ar nufotografuoti tuo metu, kai atliekante pratimą. Taip galite geriausiai pamatyti klaidas ir tobulėti

KLAUSIMAI, KURIUOS VERTA SAU UŽDUOTI:

Ar jūsų pradinė pozicija atrodo taip ?

Ar galite išsilaikyti tokioje pozicijoje po kiekvieno atlikto pakartojimo? Ar po kiekvieno pakartojimo padarote pauzę, kad galėtumėte užtikrinti taisyklingą kvėpavimą? Ar atlikdami pratimą nejaučiate papildomo skausmo? Galbūt jis padidėja?

Ar po atsispaudimo sugebi išlaikyti tiesią liniją? Juk tikriausiai girdėjai, kad po atlikto pratimo tavo liemens raumenys visą laiką turi likti įtempti.

DAŽNIAUSIOS KLAIDOS:

KLAIDA NR 1. IŠRIESTA/IŠLENKTA NUGARA

Sportuojantys žmonės, kurie atlieka atsispaudimą taip, kaip pavaizduota nuotraukoje, turi labai stiprius nugaros tiesiamuosius raumenis, bet labai silpnus sėdmenų ir/ar pilvo raumenis. Tokią situaciją labai rekomenduojama taisyti.

KLAIDA NR 2. PAKELTI PEČIAI

Jei tavo pečiai juda į priekį kiekvieno judesio metu, tikėtina, kad dažniausiai savo treniruotėse stiprini viršutinę trapeciją, bet gerokai pamiršta apatinę ir vidurinę trapecijos dalį.

KLAIDA NR 3. KINKUOJANTI GALVA

Kiekvieno atsispaudimo metu kinkuoji galvą tarsi ji būtų nepritvirtinta? Labai tikėtina, kad tavo gilieji kaklo raumenys yra gerokai per silpni ir sunkiai sugeba išlaikyti tavo galvą vienoje pozicijoje. Siekdamas subalansuoto ir tvirto kūno ir norėdamas išvengti traumų, turėtum nepamiršti net kaklo raumenų.

Atradai save bent vienoje iš nuotraukų? Išdrįsk kreiptis patarimo ir pratimų.  Niekada ne per vėlu išmokti sportuoti taisyklingai. Judėkime protingai!

Kineziterapeutas R. Venskaitis

Pratimai yra rekomendacinio pobūdžio. Prieš pradėdami fizinį aktyvumą pasitarkite su savo šeimos gydytoju ir/arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju, ir/arba kineziterapeutu.

Bendrinti šį įrašą