Jums meluoja – skaičiuoti maistą yra būtina

Jums meluoja – skaičiuoti maistą yra būtina

Ir kaip Jums tai nepatiktų, ar atrodytų sudėtinga, tik pakeitus greitą maistą į ‘sveiką’ maistą svoris stebuklingai nepradės mažėti, o bėgant laikui jeigu taip ir nutiks atsitrenksite į sieną, kada aplankys tas pažįstamas jausmas: sportuoju, sveikai valgau, bet svoris nekrenta, o dar ir auga.

Taigi, jeigu Jums kažkas sako, kad galima pasiekti tikslą, pakeisti persivalgymo, užkandžiavimo ar greito maisto įpročius, tiesiog pradedant sveikai valgyti – Jums meluoja.

Privalote turėti atskaitos tašką, kažkokį sekamumą, kiek ir kokio maisto suvalgote. Žinoti, kiek kokių medžiagų surenkate, stebėti savijautą priklausomai nuo makro elementų proporcijų. Ir TAIP, kada jau išmoksite tai daryti skaičiuodami, ateis tokia diena, kada Jūs galėsite valgyti intuityviai ir palaikyti pasiektą formą neskaičiuojant (beveik). BET tam, kad taip nutiktų, reikia pradėti nuo skaičiavimo.

Manęs dažnai klausia: ar tu vis dar skaičiuoji kalorijas, makro elementus? Kiek valgai, kai mažini ar didini svorį? Atsakau paprastai: dabar neskaičiuoju ant popieriaus, bet galvoje visada sukasi mintis, kad turiu suvalgyti pakankamai baltymų, daržovių, duoti sau kažką mėgstamo, kad nebūtų apsivalgymo priepuolių ir pan. Yra produktų, kuriuos visada sveriu: avižos, ryžiai, makaronai – jų iš akies sunku valgyti, bet įmanoma. Visa kita galima išmokti valgyti intuityviai, kuomet valgysite pagal sudėliotą planą ir matysite reikiamas porcijas akimis.

Ar žinote, kad nemokėdami valgyti intuityviai, bet galvodami, kad tai mokame, suvalgome per dieną nuo 500 kcal daugiau nei reikia? Reiškiasi per mėnesį galime priaugti apie 1.5-2kg riebalinio audinio. Ir net valgant ‘sveiką’ maistą.

Nesvarbu sveikas ar nesveikas, geras ar blogas, viršydami maisto kiekį, kurio per dieną neišdeginate, Jums svoris augs. Auga ir taškas, nebus stebuklų ir stebuklingu papildai, arbatos, sultys ar motyvuojančios žinutės nepadės. Padės atskaita, skaičiavimas, svėrimas ir žinojimas ką šiandien suvalgėte ir išgėrėte.

Nuotraukoje esu 88kg, kuriuos palaikau jau 3 metus, sportuodamas sunkiai 4 kartus savaitėje. Sulaukiu kandžių žinučių, kodėl valgau picą ar burgerį, ar išgeriu alaus, juk tai ‘nesveika’. Bičiuliai, vienas burgeris ar pica per savaitę prie 80-90% geros mitybos nepakeis nieko, jei valgysite tiek kiek reikia, bet greitas maistas kasdien, jau ženkliai pakeis tai kaip jausitės ir atrodysite, nes tikėtina viršysite dienos reikiamo maisto ribą.

Norite neskirstyti į sveiką, blogą ir t.t. ir pasiekti rezultato? Pradėkite skaičiuoti viską ką valgote: kiekvieną pomidorą, suvalgytą riešutą ir padažo lašą bei vakarinį mažą alaus butelį. Nustebsite kiek tai kalorijų ir suprasite, kodėl buksuojate, bet kai skaičiuosite tuomet žinosite ką sumažinti ar atsisakyti, kad viskas pajudėtų iš mirties taško.

O jeigu patiems nepavyksta, patikėkite save man ir parodysiu, kad galima nesikankint, o gyvent siekiant tikslo tik reikės kasdien pasisverti maistą, jį pasigaminti ir kartą ar du savaitėje pasimėgauti tuo, kas dabar atrodo blogai ir nesveika. Ir vis tiek tikslą pasieksite.

Nedemonizuokite maisto ir neidealizuokite bado ar švaros mityboje, kai jums sakoma, kad jei valgai ‘sveikai’, tai gali kiek nori ir svoris kris – nekris!

Bendrinti šį įrašą