Kaip aš numečiau 4kg to nenorėdamas
Man tai buvo šokas, kuomet, dar būdamas Ispanijoje, atsistojau ant svarstyklių ir pamačiau -3kg. Su rūbais, pavalgęs, o svoris mažesnis nei Lietuvoje. Juk Ispanijoje valgiau daugiau ne namie ir šiaip sau leidau valgyti bemaž ką noriu. Kur svorio mažėjimo paslaptis?
Paslaptis yra vieša ir aš ją dažnai akcentuoju savo IG stories arba webinaruose, kur pasakoju apie svorio mažinimo ypatybes mitybos prasme, tačiau reguliariai pabrėžiu, jog svarbiausias faktorius, tai aktyvumas.
Atvažiavus į Ispaniją pirmos savaitės buvo tikrai aktyvios: daug vaikščiojimo kalnuotomis Tenerifės gatvėmis, saulės palydėjimas prie vandenyno arba pasivaikščiojimas promenadu, įvairūs išvažiavimai pasižiūrėti gamtos bei žygiai į kalnus. Prie viso šio aktyvumo aš sportavau ganėtinai aktyviai pagal savo įprasta režimą apie 3-4 kartus savaitėje.
Neskaičiavau aš žingsnių ir nesistengiau dirbtinai to daryti, tiesiog mėgavausi akimirka, bet lygiai taip pat praleidau daug laiko prie kompiuterio ruošdamas Jūsų mitybos planus bei atsakinėdamas į laiškus. Juk darbas nepabėgo, tad jam reikėjo skirti irgi nemažai laiko. Tiesiog laisvomis nuo darbo akimirkomis nesėdėdavau vietoje, o išeidavau pro duris kažką veikti.
Ir gal manysite, kad tai dėka to, jog karantinas ten švelnesnis, tačiau klystate. Tenerifėje su kauke privalai būti lauke visada ir visur, nors temperatūra siekia ir +25, kavinės dirba tik lauke, o visa kita kaip pas mus. Tad vienintelis, kas gelbėjo tai puikus oras.Maistas irgi ganėtinai svarbi viso to detalė, nes mano įpročiai ganėtinai pasikeitė lyginant su tuo ką dariau Lietuvoje.
Pradėjau valgyti rečiau, bet tiek kiek reikia. Nesistengiau valgyti griežtai pagal laiką, o labiau pagal galimybę. Svarbiausia, kad visuomet turėčiau po ranka vandens, kurio gėriau labai daug.
Pabandysiu papasakoti, kaip atrodė mano tradicinė diena, kad labiau suprastumėte, kaip maitinausi.
6-7 val. – Rytinę kavą su baltyminiu pienu iš MyProtein gerdavau iki pusryčių dirbdamas prie klientų mitybos planų, elektroninės parduotuvės ir Jūsų laiškų.
8:30 – 9:30 val. – Valgydavau pusryčius, kurie dažniausiai būdavo vienas pilnas kiaušinis, papildomai kiaušinių baltymų (iš akies, bet nemažai) su svogūnu ir česnaku, šalia dvi riekės grūdėtos duonos ar viso grūdo bandelė su liesa sūrio užtepėle, kalakutienos file ir salotomis.
10:30 val. – jeigu sporto diena, tuomet eidavau sportuoti arba šį laiką skirdavau darbui
13-14 val. – pietų metus, kurie visada būdavo skirtingi. Kažkas iš vištienos, kalakutienos file kartu su ryžiais, makaronais arba saldžia bulve, dar kokių alyvuogių ir pomidorų padažo. Kaip matote nieko ypatingo, tačiau sočiai ir subalansuotai. Salotų būdavo retai, nes jas valgydavau vėliau.
Jeigu tą dieną keliaudavome, tai pietūs būdavo namuose visuomet, kad nereiktų ieškoti kavinės išvažiavus.
16 val. – kavos puodelis su Myprotein pienu
17:30-18:30 val. – pavakariai, kuomet valgydavau vėl mėsos ar žuvies patiekalą kartu su labai daug daržovių, alyvuogėmis ir čia jau pagal nuotaiką būdavo bulvės, trapučiai arba tiesiog lengvas maistas. Jeigu keliaudavome, tuomet maistas sotesnis, nes norėdavau išmėginti įvairius patiekalus ir nežiūrėdavau jų kaloringumo. Bet apsiribodavau tik karštu patiekalu, be užkandžių ir desertų.
21:00 val. – vakarienės metas ir aš esu pieno žmogus, todėl Tenerifėje radau Protein jogurtą, kurį mašydavau su MyProtein skonio lašeliais, įsidėdavau riešutų šaukštą, sausų dribsnių saują (šokoaldinio skonio), pusę banano ir pasidarydavau didelį puodą arbatos.
Jeigu tą vakarą eidavome kažkur su draugais ar jie ateidavo pas mus į svečius, tuomet vietoje vakarienės būdavo užkandžiai: vytinta jautiena, sūris, alyvuogės, proteino traškučiai, becukriai gėrimai. Stengdavausi vengti sunkių angliavandenių.
22:00 val. – užkandis prieš miegą su antru arbatos puodeliu ir tradicija visuomet valgyti proteino batonėlius, mano mėgstamiausias yra MyProtein Cookie. Mažai cukraus, daug baltymų, saldu, skanu ir ramu miegoti. Kaip matote ir link ko aš linkstu, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių pasirinkimų ir įpročių. Suprantu, kad norisi valgyti čipsus, mažiau judėti, o pietums sukirsti kebabą bei tikėti, kad taip galėtumėte gyventi ir pavyktų numesti svorio, tačiau aš Jums meluočiau, jei tvirtinčiau, kad taip galite padaryti. Nesakau, kad negalite suvalgyti kebabo ar burgerio, tačiau, tai neturi būti racionas.
Mano žvilgsnis yra labai paprastas: daugiau judėkime, daugiau galėsime sau leisti. Mažiau judame, griežčiau maitinamės. O geriausia turėti rutiną, kuri būtų keičiama mėgiamais patiekalais, bet niekada nebūtų ta, kur nuo stalo išsiridenate, o atvirkščiai pakylate su lengvumu.