Kaip numesti svorį, kai tau 40+
Darbas, užimta dienotvarkė, daug reikalų ir visur greito maisto restoranai – numesti svorio, kai tau yra 40 ar daugiau metų, gali atrodyti gana sunki užduotis. Sulaukiu daug žmonių žinučių su klausimu: kaip numesti svorį, kai tau 40 metų ar daugiau.
Dauguma manė, kad medžiagų apykaita pradeda lėtėti sulaukus 20 ar 30 metų, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tai gali būti ne visiška tiesa. Šiuo metu vis daugiau kalbama apie tai , kad net nuo 20 iki 60 metų sudeginame maždaug tas pačias kalorijas, o tai reiškia, kad numesti svorį sulaukus 40 metų ar daugiau nėra sunku, ir tai daugiausia priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo, ką jis valgo, o ne nuo genetikos. Prisiminkime auksinę taisyklę- metai, tai tik skaičius.
Kuo daugiau metų, tuo daugiau svorio
Naujausi tyrimai rodo negailestingą tiesą. Vidutinis suaugęs žmogus per metus priauga nuo 1 iki 3kg. Tai galbūt neatrodo daug, bet einant laikui, tai labai pasijaučia. Pagalvokite apie kūną ir svorio pokytį per 10-20 metų. Net jei imsim tik plius 1kg per metus, per 10 metų, jau 10kg antsvorio. Skamba nekaip, tiesa?
Kodėl senstant priaugate svorio?
Viskas daug papraščiau nei gali atrodyti, ir genetika, čia beveik nieko nelemia. Naujausiais tyrimais, kurie tyrė žmogaus svorio didėjimo priežastis, buvo nustatyta, kad svoris auga dėl to paties- per daug kalorijų. Tiksliau tariant, suaugusio žmogaus gyvenimas tampa sėslus, ne toks aktyvus ir jis tiesiog nesugeba sudeginti tiek kalorijų, kiek jam reikėtų, kad palaikytu vienodą svorį.
Taigi, kaip numesti svorį, kai tau 40 ar daugiau metų?
Svorio metimo klausimas turi būti sprendžiamas lygiai tokiais pačiais būdais, kai tau 20, 30 ar 50 metų. 4 pagrindinės taisyklės:
1. Susitvarkykite savo mitybą
Visų pirma svarbu geriau suvokti savo maisto pasirinkimą ir vidutiniškai suvartojamų kalorijų kiekį. Sveika ir subalansuota mityba gali būti tiesus raktas ne tik į geresnią savijautą, bet ir svorio mažėjimą. Reiktų suprasti, kad traškučiai, perdirbtas maistas, desertai, daug cukraus turintys gėrimai, turi daug kalorijų, o dėl gyvenimo būdo pasikeitimo, jūs nesudeginat tiek kalorijų, kiek būdamas jaunas. Subalansuotas mitybos planas ir sveikesni maisto pasirinkimai jums tikrai padės.
2. Maisto planavimas ir jo gaminimas
Pasistenkite kiekvieną savaitę skirti kelias valandas maisto prekių pirkimui ir patiekalų ruošimui, nes taip žinosite, ką valgysite, galėsite lengviau apskaičiuoti suvartojamas kalorijas, o kas svarbiausia, turėdami pasiruošę maisto iš anksto, išvengsite skubotų valgymų greito maisto restoranuose.
Maisto ruošimas tikrai nėra toks ilgas ir sunkus procesas, kai žinome ko ir kiek reikia. Užteks skirti kelias valandas kelias valandas ir savaitės maistas paruoštas.
3. Būkite aktyvūs – sportuokite
Norėdami išlaikyti raumenų masę, judrumą ir bendrą sveikatą, į savo kasdienybę pridėkite sportą. Sportas ne tik padės išlikti energingu, bet ir sulėtins senėjimo procesus. Beje, laikantis sporto plano palaikysite svorį ar numesite viršsvorį.
Senstant jums gali būti sunkiau atlikti didelio intensyvumo treniruotes, tačiau toks aktyvumas, kaip bėgiojimas, dviračio minimas ar tiesiog vaikščiojimas gali būti puikus pasirinkimas.
4. Pakankamas miegas ir mažiau streso
Miego trūkumas gali sukelti daug svarbių kūno pokyčių, įskaitant hormonų disbalansą, diabeto ir svorio didėjimo riziką. Lėtinis stresas, kurį galbūt patiriate kiekvieną dieną taip pat gali sukelti svorio augimą, nes jis padidina kortizolio, hormono, kuris gali sukelti apetitą ir padidinti riebalų kaupimąsi organizme, gamybą.
Apibendrinant
Iš tikro nėra taip svarbu, kiek jums metų. Principai lieka tie patys – su metais keičiasi gyvenimo būdas ir norint išlaikyti sveiką svorį bei jaustis gerai, reikia laikytis tokių pačių taisyklių, kokių reiktų laikytis esant jaunam. Taigi, metai – tik skaičius ir nesvarbu, ar tau 30, ar 50, svorį numesti tikrai galima.