Kodėl verta bėgti anksti ryte?

Kodėl verta bėgti anksti ryte?

Bėgimas kai kuriems neatsiejamas nuo svorio metimo. Daugelis žmonių, kurie pradeda bėgioti, daro tai, kad sudegintų papildomas kalorijas ir paskatintų kūno svorio kritimą. Tik viskas ne taip paprasta ir prisirišti prie treniruočių šiek tiek užtrunka. Kadangi gyvename, švelniai tariant, efektyvaus laiko planavimo reikalaujančiame amžiuje, skirti laiko treniruotėms yra nemaža prabanga. Todėl nebloga idėja yra bėgti rytais. Anksti ryte, prieš darbą, kuomet miestas dar miega. Tačiau, teko girdėti, kad žmonės, kurie bėga rytais, nebūtinai tai daro dėl laiko stokos. Ar yra privalumų ir naudos, kurią galime gauti bėgant ne vakare, o būtent ryte? Šiandien aptarsime kodėl kiekvienas iš mūsų turėtumėme (bent retsykiais) atsikelti anksti ryte ir įšokti į sportbačius, o galbūt vertėtų išsiugdyti įprotį. Ką tai duoda?

  • Sumažėjęs stresas ir geresnė nuotaika

Visos aktyvios veiklos teoriškai išskiria endorfinus – chemines medžiagas, kurios sukelia mums malonumą, ar tiesiog padeda pasijusti geriau. Ne išimtis ir bėgimas, todėl neturėtų būti nieko geriau kaip dieną pradėti aktyviai ir geros nuotaikos. Per dažnai nubudę skubame galvoti apie dienos darbus, susitikimus, deadline‘us ir t.t. Aktyvus rytas visai kitaip Jus paruoš dienai ir bent pusvalandžiui leis užsimiršti problemoms, o ne retai ir padės atrasti būdų kaip tas problemas spręsti.

  • Laiko planavimas

Vakarinė treniruotė dažnai įpareigoja mus. Visą dieną dirbame, o grįžę po darbo jaučiamės išsekę. Juk kartais vakarais po darbo užsiimti sportu ir nebevyksta, atsiranda kitų planų ar nesuplanuotų veiklų ir treniruotė nublanksta. Rytinis bėgimas ar treniruotė Jūsų neįpareigoja, sutaupo laiko ir padeda išlaikyti pastovumą fizinio aktyvumo atžvilgiu. Nesu girdėjęs, kad kažkas turėtų reikalų 6 val. ryte ir dėl to negali atlikti treniruotės.

  • Rytais miestas kitoks

Rytais miestai yra daugmaž tušti. Mažiau žmonių, mažiau garsų ir triukšmo. Miesteliuose ir užmiestyje gamta ryte yra kitokia ir tam pritartų kiekvienas anksti išeinantis į lauką. Rytinio pasibėgiojimo metu rečiau girdėsite automobilių variklių garsus, o dažniau – paukščių čiulbėjimą. Tai sukelia kiek kitokias emocijas, nei bėgant žmonių antplūdžiu kvėpuojančiu šaligatviu šalia žaliojo tilto.15375

  • Gerėja miego kokybė

Aerobinė fizinė veikla pagerina miego kokybę. Ypatingai jei veikla užsiiminėsite ryte, po 10-12 val. jūsų kūnas jausis pakankamai pavargęs, kad nereikėtų ilgai vartytis lovoje. Taip nueisite miegoti anksčiau, o palaipsniui rytais atsikelti anksčiau taps įpročiu ir miego rėžimą balansuoti taps kur kas lengviau.

  • Produktyvumas

Tyrimai rodo, kad aerobinė veikla pagerina darbinę atmintį, gali padėti sumažinti depresijos susirgimo tikimybę ir turi kitų privalumų ne tik mūsų fizinei būklei, bet ir emocinei būklei. Vien teorinis faktas, kad į darbą atvykstame ne ką tik išlipę iš lovos, o nubėgę bent 5 km., dieną padės pradėti kur kas efektyviau. Nereikės ofise pulti prie puodelio kavos, galimės iš karto kibti į suplanuotus darbus. O ir treniruotę galim pamiršti iki kito ryto…

Turite kitų priežasčių, kurios Jus skatina rytais keltis iš lovos ir judėti? Pasidalinkite. 😉

Bendrinti šį įrašą