Nutukimas – sekanti neišvengiama pandemija
Jau ne paslaptis, kad mokslininkai prasidėjus COVID pandemijai, visus įspėjo, jog mūsų laukia viršsvorio ir nutukimo banga. Deja, tuo metu, o blogiausia, kad ir dabar, vis dar į tai žiūrimą pro pirštus.
Statistika yra žiauri ir ji žiaurėja su kiekviena diena. Per pusantrų metų viršsvorį turinčių suaugusių padaugėjo ženkliai, tačiau dar didesnis šių atvejų prieaugis yra vaikų tarpe. Tai gąsdina labiausiai. Iki pandemijos nutukimu sirgo 5 proc. vaikų, po pirmo karantino 7 proc., šiandien jau turime 9 proc.
Mano nuomone priežastis, kodėl tuo nesirūpinama yra ne tik motyvacijos stoka, bet ir juntamo efekto nebuvimas. Sutikime, jog skaniai valgant ir augant kilogramams, mes iškarto nejaučiame kažkokių sveikatos pasekmių, kurios priverstų mus susimąstyti. Ypač to nejaučia vaikai. Jie nepriima sprendimų. Priima sprendimus tėvai.
Vis dar negaliu suprasti, kaip nesuvokiama paprasta tiesa apie maisto kokybės svarbą Mūsų gyvenime? Juk maistas, tai tiesioginis ryšys tarp to, kaip mes jaučiamės ir kokį gyvenimą nugyvensime ateityje. Niekas kitas taip neatsako už mūsų sveikatą, kaip ilgus metus valgomas maistas. Tai kaip akcijos ar fondai – grąžą pajusime po 20, 30 ar 40 metų. Tik klausimas kokia ta grąža bus?
Turbūt blogiausią įtaką, kokią galėjo padaryti internetas ir visos “stebuklingos” dietos, tai vienintelė, iškelta į viešumą, svorio mažinimo priežastis – išvaizda. Tilpti į suknelę, numesti X kg per X dienų, turėti presą ir t.t. Viskas sukasi tik aplink tai, kaip mes turime atrodyti. O kur pagrindinė priežastis – savijauta ir sveikata?
Jei tik žmogus priauga svorio, jis randa krūvą priežaščių, kodėl jis nenori to svorio mažinti: genai, sunkūs kaulai, lėta medžiagų apykaita ir kitos pasakos. Tik ne valgomas maistas, jis niekada nėra kaltas. O gal vis dėl to nereiktų savęs guosti ir priimti tiesą, kad ir kokia ji būtų skaudi?
Svoriui didėjant atsiranda krūva diskomfortų: sunku lipti laiptais, sunku greitai eiti, prastėja miegas, atsiranda dirgliosios žarnos sindromas, GERL, diabetas, sąnarių skausmai, išvaržos ar aukštas kraujo spaudimas.
Blogiausia, kad net tokiais atvejais žmonės imasi ne mitybos korekcijų, o vaistų. Vaistai nuo auškto kraujo spaudimo. Vaistai nuo sąnarių skausmo. Tepalai nuo nugaros skausmo. Vaistai nuo rūgštingumo. Vaistai miegui ir t.t.
Juk valgyti visi žino kaip. Gali paklausti bet kurio turinčio viršsvorį, jis tikrai atsakys: tai aš žinau, kaip reikia maitintis ir kas yra „sveika mityba”. Ar tikrai, mielas bičiuli? Juk jeigu aš žinau, kad išbėgus į kelią mane gali nutrenkti mašina, tai aš einu per pesčiųjų perėją. Kodėl negalime savo žinojimo pritaikyti savo gyvenimui?
Taigi kyla klausimas: ar mes galime užkirsti kelią šiai pandemijai, kurios greičiausiai neišvengsime? Žinau ir tvirtai galiu pasakyti, kad TAIP – galime.
Kas geriausia, kad šiai pandemijai nereikės priešinti visuomenės su galimybių pasais ar išradinėti skiepų. Viskas jau išrasta ir sugalvota. Reikia tik imti ir daryti. Reikia tik pradėti mažiau į save krauti perdirbto maisto, alkoholio ir daugiau judėti, pradėti sportuoti.
Matematika paprasta. Jeigu Jūs patys savimi nepasirūpinsite, niekas kitas už Jus to nepadarys. Ir kai tos prastos investicijos po 40 metų duos signalą, tai bus jau per vėlu.
Investuokite į savo sveikatą protingai jau šiandien ir svarbiausia pasirūpinkite savo vaikais, kurie negali to padaryti patys. Jums atrodo, kad kišdami jiems skanų maistą darote gerą, tik gaila, kad to jie nepasakys tuomet, kai taps pilnamečiai ir turės kovoti su pasekmėmis.
Nelaukite kol tapsite statistika, kreipkitės mūsų komanda Jums tikrai padėsime!