Geriausi būdai išvengti streso sporte ir mityboje
Stresas ir sportas, tai du labai svarbūs faktoriai siekiant tikslo
Kiek kartų esame girdėję, kad treniruotė turi tęstis tik 60min arba 1 valandą? Kodėl? Nes ilgai sportuojant išsiskiria streso hormonas kortizolis, kuris įjungia priešingus katabolinius organizmo veiksnius ir pradeda jį žalot ir deginti, o ne auginti ir gerinti. Stresas yra Mūsų rezultatų nuodas numeris vienas.
Mes sportuojame vieną valandą, bet kas vyksta Mūsų gyvenime likusias 23 valandas? Labai svarbu yra suprasti, kad stresas gyvenime stipriai persiduoda sporto rezultatuose. Šeima, darbas, problemos, mokesčiai, pinigų trūkumas, nuovargis, ligos, nelaimės ir t.t. Visa tai sukelia mums stresą. Vieniems mažesnį, kitiems didesnį.
Turbūt daugeliui pažįstama letarginė nuotaika, kuomet einate sportuoti, tačiau nekyla rankos kažką daryti. Veidrodyje vaizdas prastėja, o jėgos silpnėja. Negalite padaryti to, ką darėte prieš mėnesį ar kelias savaites. Pilvo srityje kaupiasi vanduo, apetitas žvėriškas, nes norite numalšinti stresą prastu maistu ir pan. Būtent tai ir yra streso pasekmės.
Norėdami suvaldyti stresą, turime imtis kelių dalykų, kurie padės mums sureguliuoti savo rėžimą, sporto rezultatus ir įtampą.
Stresas ir miegas
Turime susitvarkyti miego rėžimą. Jis yra itin svarbus, nes tuo metu atsistato Mūsų smegenų ląstelės, visa raumeninė sistema ir visas kūnas. Jeigu Jums sunku užmigti, tuomet galite naudoti papildomus vitaminus, kurie padėtų Jums atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti. Vienas iš tokių papildų yra melatoninas, kuris padės greičiau ir giliau užmigti. Gaba, kuri nuramina ir padės per trumpesnį laiką jaustis labiau išsimiegojus.
Stresas ir sportas
Du dalykai, kurie yra itin susiję. Pirma sportas padeda įveikti stresą, tačiau tuo pačiu pernelyg didelis krūvis gali ir pakenkti. Jeigu Jūsų gyvenime šiuo metu be galo daug reikalų, problemų ir streso, tuomet siūlau pamažinti sporto krūvį, darbinius svorius. Padaryti daugiau kardio užsiėmimų ir duoti sau ir centrinei nervų sistemai pailsėti.
Stresas ir mityba
Labai dažnai būna, jog stresuojant mes valgome prastą maistą. Saldų, riebų, greitą, kuriuo
bandome numalšinti įtampą. Tai yra blogiausias scenarijus. Negana to, kad Jūs užauginsite papildomų riebalų, bet ir apsunkinate savo skrandžio veiklą, kad yra vidinis stresas Jūsų organizmui. Reiktų maitintis sveikai ir subalansuotai.
Dar daugiau patarimų galite pažiūrėti Mano video reportaže, kuriam aš dalinuosi būdais išvengti streso ir atsipalaiduoti.
https://www.youtube.com/watch?v=W__8O8WW4-Q