Instagramo dietos nuves Jus į kapus

Instagramo dietos nuves Jus į kapus

Nustokite sau meluoti ir supraskite, kad tik Jūs esate atsakingas už savo kūną, jo fizinę ir emocinę būklę. Niekas kitas nei vertė, nei prievartavo, o galų gale nedraudė imtis priemonių kažką pakeisti, kad ši prasta būsena pasikeistų. Visgi, jeigu atėjo tokia: „viskas – užteks, aš pakeisiu savo gyvenimo būdą“, diena ir nusprendėte pakeisti savo gyvenimo būdą, tai reiktų daryti tikrai ne su Instagramo influencerių madingų dietų, detox sulčių ir stebuklingai riebalus naikinančių papildų pagalba.

Aš puikiai Jus suprantu, visi norite rezultato ne rytoj, o vakar. Juk nesinori kasdien gamintis maisto, galvoti ką ir kiek turime valgyti, atsisakyti didelių desertų, sunkiai sportuoti, o ieškome to lengviausio kelio. Jeigu viskas būtų taip paprasta, gal ir tų problemų nebūtų, tiesa? Tai žino ir influenceriai, kurie žada tokius stebuklingus rezultatus. Taigi jie uždirba didelius pinigus parduodami melą, o Jūs perkate svajonę, kuri tikrai neišsipildys.

Blogiausia visos šios istorijos pusė ta, jog didelis skaičius žmonių po madingų alinančių dietų, detox sulčių maratono ir įvairių stebuklingų papildų visgi pasiekia rezultatą! O jie gali būti keli:

Žarnyno veiklos išsibalansavimas

Tai jau tiesioginė problema Jūsų imuninei sistemai, maisto produktų tolerancijai, virškinimui ir bendrai savijautai. Kuomet mums trūksta gerųjų bakterijų, visas kūnas sutrinka, nes būtent nuo mikrobiotos priklauso Jūsų organizmo tinkama veikla. Jeigu netikėtai pradeda pūsti pilvą, skaudėti skrandį, atsiranda mieguistumas ar jėgų trūkumas, tikėtina kažkas yra sutrikę žarnyne.

Raumeninės masės praradimas

Esant dideliam kalorijų deficite, o dažniausiai su alinančiomis dietomis ar detox arbatėlių ir sulčių dietomis būtent taip ir nutinka, mes deginame ne tik riebalus, bet ir raumenis. Visgi raumenis padeda išlaikyti baltymai, tačiau tikėtina, kad Jūsų mityboje jų bus labai mažai arba išvis nebus ir rezultate nukritęs svoris bus ne riebalų, o raumenų sąskaita. Kas lems ne tik yo-yo efektą ir svorio grįžimą atgal su papildomais keliais kilogramais, bet ir sulėtėjusią medžiagų apykaitą, nes už ją atsako ne tik skydliaukė, bet ir turimas raumenų kiekis mūsų kūne. Kuo daugiau raumenų – tuo daugiau sudeginame energijos dienos bėgyje.

Emocinės būklės pablogėjimas

Net nekalbėsiu apie emocinę būklę, kuomet reikia atsisakyti mėgiamo maisto arba kankintis geriant tik sultis ir arbatas. Bet didžiausia trauma būna tuomet, kada Jūs patikite šia pasaka, kantriai kankinatės mėnesį laiko, atrodo pasiekėte tuos išsvajotus -5 kilogramus, bet grįžus prie įprasto gyvenimo, staiga svoris grįžo atgal ir dar papildomai kelis kilogramus pasiėmė į kompaniją. Toks scenarijus yra dažniausias ir jo rezultatas būna labai kenksmingas žmogaus psichologinei būsenai, nes jis nustoja tikėtis bet kokia informacija susijusia su svorio mažinimu, nes patyrė nesėkmę išsikėlęs per didelius lūkesčius.

Noriu tik paguosti, kad Instagrame yra tikrai puikių specialistų, kurie dalinasi nuostabia informacija ir ją labai lengva atskirti. Niekada netikėti tais, kurie niekaip nesusiję su mityba ar sportu. Tai gali būti mums žinomos scenos žvaigždės, aktoriai, modeliai ar šiaip gyvenimo būdo influenceriai, kurie apie mitybos subtilybes žino nedaugiau nei Jūs, tačiau tiesiog copy paste variantu siūlo kažkieno stebuklą, kaip savo ir neprisiima jokios atsakomybės.

Tačiau Jūs galite tikėti tais ir jie turi kelis svarbius bruožus: jie patys tuo gyvena ir turi tame patirties, tai yra jų nuolatinis darbas. Jie nedemonizuoja maisto ir dalinasi savo nuklydimais, bet paaiškina kodėl ir kaip tai daroma. Jie savo patarimuose neverčia Jūsų atsisakyti tam tikrų produktų ar produktų grupių, neva jie augina svorį. Jie nevers Jūsų badauti vardan to, kad pasiektumėte tikslą per 14, 21 ar 30 dienų. O geriausia pasekite savo mėgiamą specialistą ir atsirinkite tą, kurio vertybės ir gyvenimo būdas atitiks Jūsų, tuomet būsite tikri, kad Jūsų poreikiai sutaps.

Atvirai, tai būkite sąžiningi patys prieš save ir supraskite, kad tai ką priaugote per 5 metus, niekada nenumesite per 30 dienų. To net naivu tikėtis. Visada statykite prioritetu savo sveikatą, bet ne kilogramus. Visada pagalvokite apie kelis dalykus: ar pasirinkta mityba atitinka mano įpročius, kiek jos gebėsite laikytis ir koks pirminis Jūsų ne su kilogramais susijęs rezultatas. Kilogramai mažės patys, jeigu atrasite tinkamą mitybos būdą, jį prisijaukinsite, pasijausite geriau ir tuomet niekada nebus yo-yo efektų.

Bendrinti šį įrašą