Kaip pagerinti/aktyvinti kognityvinias funkcijas?

Kaip pagerinti/aktyvinti kognityvinias funkcijas?

Šie metai mus ganėtinai nemažai izoliavo nuo socializacijos, pandemija atėmė galimybę laisvai keliauti, atostogauti kur panorėjus. Darbai persikelia į namus. Kamuoja depresija, dėmesio stoka, suprastėjo atmintis, įvairūs planavimai, skaičiavimai. Čia matote save? Mes Jums padėsime išsilaikyti šiuo sunkiu laikotarpiu ir duosime naudingų patarimų kaip suaktyvinti smegenų veiklą ir nuimti stresą nuo savų pečių.

Kognityvinės funkcijos

Kas yra kognityvinės funkcijos? Kognityvinės funkcijos – tai žmogaus gebėjimas gauti, perdirbti, išlaikyti ir atgaminti tam tikrą informacijos kiekį. Šios funkcijos yra būtinos žmogaus funkcionavimui. Kognityvinėms funkcijoms yra priskiriama dėmesys, atmintis, nuosekli socialinė elgsena, planavimas, taip pat kalba, skaičiavimas, erdvinė dėmesio orientacija ir kita.

Buvome rašę straipsnį kaip svarbu išlikti fiziškai aktyviam, kuomet mokotės, norime šią temą vėl paliesti, kadangi dabar daug žmonių atideda sportą, nes namuose nepatogu, nemalonu ir tingisi sportuoti. Paskui tie patys žmonės pas specialistus skundžiasi silpnumu, prastu miegu, galvos skausmais ar psichologiniu sunkumu. Dar šių metų rugsėjo mėnesį išėjo šviežias mokslinis straipsnis (18-35 metų amžiaus žmonių grupė), apie tai, jog fiziniai pratimai lavina kognityvinias funkcijas. Paprastas vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, paprasti fiziniai pratimai ant kilimėlio. Tai yra natūrali meditacija smegenims, nes joms nereikia galvoti apie problemas, darbą, stresą, o reikia užsiimti fiziniu darbu tai tuo pačiu gelbsti ir nuo kitokių psichologinių problemų (pvz: depresijos). Įtraukiant fizinį aktyvumą į savo dienotvarkę pagerins Jūsų darbo kokybę, atmintį, psichologinę būseną, miego kokybę.

Štai šiame moksliniame straipsnyje sakoma, jog norint išgauti maksimalų efektą gerinant kognityvines funkcijas, būtina derinti mitybą su fiziniu aktyvumu.

Taigi karantino laikotarpiu, kuomet tenka dirbti/karantinuotis iš namų venkite greitų užkandžių, darykite pertraukas nuo sėdimo darbo kas 45-50min bent 10min. Skirkite į dieną bent 45min fiziniam aktyvumui. Siūlytumėm išmėginti kvepavimo pratimus, tačiau daugiau apie juos ir jų naudą mūsų organizmui bus jau kitame straipsnyje. Treniruokite ne tik raumenis, bet lavinkite ir tuo pačiu nuraminkite savo protą!

Bendrinti šį įrašą