Pilnavertis sportas namuose arba kodėl gali nebereikti salės

Pilnavertis sportas namuose arba kodėl gali nebereikti salės

Aš žinau, jog labai daugumai sportas namuose nekelia motyvacijos taip, kaip apsilankymas sporto salėje. Kai kuriems salėse atrodo, kad galima padaryti daugiau dėl ten esančios įrangos pasirinkimo. Namuose mus riboja plotas, įrangos trūkumas ir aišku pasiekti rezultatai. Bet, turiu Jus nudžiuginti – laikai keičiasi.Pamenu, kuomet pradėjau domėtis jėgos sportu ir pamačiau, kad visos sporto šakos ir visi žmogaus judesiai ateina iš bazinių pratimų, supratau, kad tai yra visko pagrindas ir tą aistrą vysčiau toliau. Net gyvendamas daugiabutyje planavau įsikurti savo salę, požeminiame garaže, kur galėčiau sportuoti aš ir mano keli draugai. Tačiau bėda buvo ta, kad įsigyti įrangą buvo ganėtinai sunku ir ji buvo labai brangi.

Šiais metais antrą kartą susiduriame su karantinu ir jo ribojimais, kurie sportininkams labai nepatinka, nes yra ribojamas apsilankymas sporto salėse ir daugeliui tai sukėlė begalę diskomforto. Gyvendamas kotedže su garažu, dar pirmo karantino metu, įgyvendinau savo svajonę ir įsigijau pusinį narvą, svorių bei suoliuką, kas man atstojo beveik visus reikiamus pratimus ir įsirengiau namų sporto salę. Vienas didžiausių trūkumų yra vieta. Dažniausiai neužtenka pakankamai ploto įsirengti sporto salę ir tai tampa barjeru perkant namų sporto įrangą. Narvas yra didelis ir gal jis tilptų mūsų darbo kambaryje ar garaže, sandėliuke, ofise, tačiau tuomet tektų gyventi tarp įrangos ir baldų.

Kažkiek viduje gailiuosi, kad tokia įranga, apie kurią dabar kalbėsiu, neatsirado pavasarį, nes greičiausiai mano automobilis stovėtų garaže, o ne lauke. Įranga, kurią Jums pristatysiu yra unikalus produktas, nes ji yra pritaikyta mažoms erdvėms ir tiems, kas tikrai nori sportuoti bei investuoti į savo sveikatą. Tapome pirmaisiais, kurie pradėjo Lietuvoje prekiauti Athletic. įranga ir tai padarėme ne dėl to, jog tiesiog norėjome papildyti prekių asortimentą, bet tam, kad galėtume pasiūlyti žmonėms sporto salės alternatyvą namuose.

Aš suprantu, kad daugelis Jūsų matydami stakles gali paklausti: o kaip tai atstos man sporto salės turimus treniruoklius? Viskas išties labai paprasta ir įmanoma. Staklės yra Jūsų sporto pagrindas, kur jau galite atlikti daugelį bazinių pratimų lavinančių Jūsų kūną: pritūpimai, spaudimas krūtinei, stūmimas pečiams, prisitraukimai nugarai, štangos traukos nugarai, kojų ar kelių kėlimas pilvo presui. Tai yra bazė. O kas toliau? Toliau seka papildomi pratimai, kuriuos mes galime atlikti įsigijus tokios labai nebrangios ir atstojančios daugelį treniruoklių, papildomos įrangos: pasipriešinimo gumos, jėgos diržai, trumpos pasipriešinimo gumos, štangų laikikliai, papildomos rankenos ir pan.

Turint šias priemones, Jūs galite atlikti horizontalias ir vertikalias traukas nugarai, suvedimus krūtinės raumenims, pratimus pečių deltoms, tiesimus ir lenkimus kojų raumenims, treniruoti rankas tiek be narvo, tiek su narvo pagalba ir daug kitų pratimų, kuriems sporto salėse yra įrengti specialūs treniruokliai.

Todėl turint vieną vienintelį narvą ir kelias papildomas priemones, Jūs galite kuo puikiausiai treniruoti savo kūną taip, kaip tai darytumėte sporto salėje. Tam reikia tik šiek tiek fantazijos ir papildomo domėjimosi. Žinant, kad tokios informacijos mūsų interneto platybėse yra išties mažai, aš ateityje daliniuose pratimais ir alternatyvomis tiems sporto salės pratimams, kuriuos galima atlikti namų sąlygomis turint treniruočių narvą ir kelias papildomas priemones.

Kojų treniravimas narve su gumomis

Šiandien pradėsiu nuo kelių, ypač daug vietos užimančių, treniruoklių imitacijos namų sąlygomis turint narvą ir kelias pasipriešinimo gumas.

Atliksime du papildomus pratimus kojoms, kuriuos dažnai darome salėje ant kojų tiesimo ir lenkimo treniruoklių. Jums reikės pasipriešinimo gumos atitinkančios Jūsų fizines galimybes, todėl visada pravartu pradėti nuo silpniausios ir didinti pajėgumus palaipsniui.

Atsisėdus ant suoliuko krašto: jeigu neužtenka aukščio, po suoliuko kojelėmis pasidėkite svorius ar kitokią pakylą, kad sėdint kojos kabėtų. Gumas pritvirtinkite prie narvo laikiklių ir įtempkite tokiame aukštyje, kad jos remtųsi į pėdos viršų ties čiurnomis.

Suoliuką pastatykite kiek toliau už gumų tam, kad sudarytumėte įtampa pratimui nuo pat atlikimo pradžios. Tieskite ar lenkite kojas į priekį lyg tai darytumėte treniruoklyje. Jeigu trūksta stiprumo, tuomet stumkite toliau/arčiau suoliuką ir didinkite įtampą pasipriešinimo gumoje, kas pasunkins ar palengvins pratimo atlikimą. Štai, vienas iš būdų sutaupyti labai daug pinigų ant papildomų treniruoklių kojos tiesimui ir lenkimui, o jeigu rimtai, tai kaip matote, kad galite puikiai sportuoti ir namų sąlygomis, kuomet turite narvą ir šiek tiek fantazijos.

Bendrinti šį įrašą