Rutina – turbūt tai yra tai, ko Jums trūksta

Rutina – turbūt tai yra tai, ko Jums trūksta

Mano gyvenime rutina yra labai svarbus veiksnys, kuris lemia ar aš turėsiu gerą ir subalansuotą dieną, ar vis gi ji bus padrika ir vakare galvosiu, jog kažko nepadariau, arba tiesiog jausiuosi prastai ir nerimastingai.Gyvenime turėjau įvairių etapų, tad tikrai žinau, ką reiškia dirbti ankstu rytą arba vėlai gultis, tačiau visada stengdavausi rasti laiko sau. Jeigu nutinka taip, kad pradedame ieškoti pasiteisinimų, kodėl kažko nedarome ar nespėjame ir kenčia mūsų pačių fizinė bei emocinė gerovė – kasame sau duobę.

Kuomet dirbau laikrodžių parduotuvėje man tekdavo dirbti nuo 10 iki 19-20 val. Labai norėjau sportuoti ir vakarais tam jėgų tiesiog nebūdavo. 80 proc. žmonių niekada neaukos ryto ir ras pasiteisinimą, kodėl to nedaryti prieš darbą: man svarbus miegas, ryte sportuoti nesveika, aš negaliu sportuoti tuščiu skrandžiu, neturiu jėgų ir t.t. Iš esmės Jūs parodote, koks Jūs kitoks nei tie 20 proc., kurie sugeba ateiti ir jiems visa tai nėra kliūtis. Viskas slypi tik pačių noruose ir tiksluose.

Būtent todėl rytas buvo vienintelis laikas, kada aš galėjau sportuoti ir jau 6:30 laukdavau prie sporto salės durų, kad galėčiau pirmas įžengti ir pradėti savo dieną. Beje, tais laikais nebuvo visą parą dirbančių sporto salių, tad tekdavo ieškoti tos, kuri dirbdavo anksčiausiai.

Ar man pavyko pasiekti rezultatų? O TAIP. Ir raumenų užaugo, ir jėga pakilo, nors sportavau ir tuščiu skrandžiu, ir rytais. Taip mano gyvenime ir pradėjo kurtis rutina, kurios kadaise neturėjau:

rutina

  • 6:00 Žadintuvas
  • 6:30 sporto salė
  • 8:30 pusryčiai
  • 10:00 darbas
  • 20:00 pasiruošimas rytdienai
  • 21:00 serialas/knyga
  • 22:30 miegas

Metai ėjo ir išėjo taip, kad pradėjau dirbti sau, tad ir galimybės sportuoti pasikeitė. Galėjau sau leisti sportuoti kada noriu, tačiau tiek rutina buvo įsišaknijus manyje, jog sportas man visada asocijuojasi su pirma dienos dalimi. Bet šį kartą nusprendžiau pakeisti savo įpročius ir sportuoti pradėjau po pusryčių.

Sakysite, jeigu yra galimybė dirbti kada nori, tai matyt miegojau iki 9-10? Ne, klystate. tiek man patiko rytais keltis, kad dabar keldavausi tarp 7 ir 8, tam, kad pasidaryčiau pirmus degančius darbus, vėliau papusryčiaučiau ir važiuočiau sportuoti. Ir žinote, kas man visada padėdavo surasti laiko sportui? Laiko planavimas aplink sportą. Susitikimus nukeldavau tik po 13 val., tada, kai jau žinojau, kad būsiu po sporto. Tai MANO 2 valandos, per kurias noriu būti su savimi, pasigaminti dopamino ir seratonino.

Šie metai tapo vieni kertinių mano rutinos planavime. Nežinau kodėl, bet biologinis laikrodis mane kelia labai anksti, net 5:30. Taip, kiekvieną rytą keliuosi be žadintuvo būtent tokiu metu. Aišku tam sukuriu aplinkybes: miegu su atviru langu, tad ryte švintant mane žadina gamtos garsai. Vėl gi, kitas gulėtų ir vartytų Facebook žinutes, bet aš pagalvojau, kad rytą galima išnaudoti prasmingiau.

Kiekvieną dieną, nepaisant tolimesnių savo planų einu pasivaikščioti greitu žingsniu. 5:45 jau būnu lauke ir žingsniuoju savo pirmuosius 4-5 km. aplink rajoną. Žinote, tai turbūt vienas geriausių šių metų atradimų. Nusiraminu, pakvėpuoju šviežiu rytiniu oru, pasiklausau bundančios gamtos, galvoje apmąstau daug dalykų apie kuriuos dieną tiesiog nebūna laiko ir pagalvoti. Kitas privalumas, tai žingsniai, kurių taip trūksta dirbant sėdimą darbą.

Grįžus namo atsigulu į vonią ir 15 minučių skaitau knygą, tai savotiška meditacija, kurios metu atitrūkstu nuo šio pasaulio. Iš esmės esu žmogus, kuris nemėgsta skaityti, bet ryte tos 15-20 min. yra pats tas.

Pasidarau kavos puoduką ir stoviu prie pakeliamo stalo dirbti su klientų mitybos bei sporto planų, atrašau laiškus ir tuomet užgesinęs gaisrus keliauju gamintis pusryčių.

Pusryčių gamybą tai savotiškas ritualas, kuris nuramina. Užtrunku 30 min, kuriomis mėgaujuosi.

Toks rytas man yra tobulas ir nesvarbu ar tai savaitgalis, ar darbo diena, jie visi vienodi. Nebijau dirbti ir sekmadienį, nes rytais vis tiek visi miega, o aš jau būnu padaręs nemažai darbų.

Tokia rutina man suteikia ir jėgų, ir teigiamų emocijų, o svarbiausia dienos metu neturiu nerimo, jog kažko nepadariau, nes rytas prasideda su visais elementais, kurių noriu per dieną.

Šia savo asmenine patirtimi ir istorija norėjau parodyti, kiek rutina svarbi turėti balansą savo gyvenime ir atrasti patinkančius dalykus, kuriuos, kad ir trumpai, bet darytumėte kasdien. Tuomet pamatysite, kaip dienos taps įdomesnės ir prasmingesnės.

Bendrinti šį įrašą